poniedziałek, 19 kwietnia 2021 11:34

W Skawinie też będą szczepić. Znamy lokalizację punktu

Autor Aleksandra Tokarz
W Skawinie też będą szczepić. Znamy lokalizację punktu

Skawina jest największą gminą spośród wszystkich, zlokalizowanych w powiecie krakowskim. Liczy 43 tysiące mieszkańców. To głównie w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo zdecydowano o uruchomieniu tam punktu szczepień powszechnych.

W porozumieniu ze starostą krakowskim burmistrz gminy Skawina zwrócił się o zgodę do wojewody małopolskiego o pozwolenie dla powstania punktu szczepień powszechnych. Wydano decyzję pozytywną.

- Dzięki niej mamy pewność, że punkt na pewno zostanie uruchomiony – tłumaczy samorząd. - Z punktu szczepień powszechnych będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy Skawiny jak i gmin ościennych. Zależy nam na tym, by szczepienia odbyły się jak najszybciej, dlatego dokładamy wszelkich starań, by punkt został uruchomiony jeszcze w kwietniu. Będzie on funkcjonował od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych.

Docelowo w punkcie ma odbywać się przynajmniej 250 szczepień dziennie.

Punkt szczepień zlokalizowany zostanie w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żwirki i Wigury 17.

Szczepienia będą przeprowadzali pracownicy Podmiotu Wykonującego Działalność Leczniczą Vito-Med, który prowadzi punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa zlokalizowany przy Dworcu “Biblioteka Skawina”.

Wyszedł na murawę mimo zakażenia. Piłkarz Kmity Zabierzów stanął przed sądem
Piłkarz Kmity Zabierzów, 28-letni Jan P. wyszedł na murawę i rozegrał mecz, mimo iż wiedział, że jest zakażony koronawirusem. W poniedziałek krakowski sąd wyda wyrok w tej sprawie. Mężczyzna jest oskarżony m.in. o narażenie na zakażenie kilkudziesięciu osób.
koronawirus najnowsze informacje

fot. UMiG Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje