środa, 19 czerwca 2024 05:02

W środku nocy dopuścili się czynów nieobyczajnych. Posypały się mandaty

Autor Mirosław Haładyj
W środku nocy dopuścili się czynów nieobyczajnych. Posypały się mandaty

Od piątku (14 czerwca) do niedzieli (16 czerwca) strażnicy miejscy prowadzili w centrum Krakowa wzmożone kontrole. Efektem było odnotowanie aż 320 wykroczeń.

W każdy weekend strażnicy miejscy prowadzą w centrum miasta wieczorno-nocne kontrole. Od piątku (14 czerwca) do niedzieli (16 czerwca) odnotowali aż 320 wykroczeń, z których 242 zakończyło się wystawieniem mandatu karnego. Dodatkowo mundurowi pouczyli 74 osoby, a w 4 przypadkach zdecydowali się skierować sprawę do sądu.

-Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców czynów zabronionych: zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym „Stare Miasto” oraz „Kazimierz ze Stradomiem” ze szczególnym uwzględnieniem nielegalnego handlu, występów ulicznych bez zezwoleń, reklamowania działalności i usług oraz nagabywania

-przekazują mundurowi.

Strażnicy ukarali m.in. managera lokalu, który nie zamknął ogródka do godziny 1 w nocy oraz kierownika, którego ogródek przekroczył maksymalny metraż. Mandaty karne wypisano również osobom, które dopuściły się wybryków nieobyczajnych.

Funkcjonariusze egzekwowali także przepisy dot. ruchu hulajnóg elektrycznych oraz reagowali na wykroczenia popełniane przez kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązujących na obszarze I obwodnicy ograniczeń.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka