czwartek, 27 kwietnia 2023 15:18

W środku nocy włamał się do sklepu. Długo nie nacieszył się łupem

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
W środku nocy włamał się do sklepu. Długo nie nacieszył się łupem

Sądeccy policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego. Złodziej, który ukradł alkohol i papierosy, nie nacieszył się długo łupem. Teraz odpowie za kradzież z włamaniem i uszkodzenie mienia.

W nocy z 19 na 20 kwietnia policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów spożywczych na terenie gminy Kamiona Wielka. Kiedy patrol przybył we wskazane miejsce, mundurowi sprawdzili sklep oraz zaplecze, ale nikogo nie było w środku. Policjanci przejrzeli zapis kamer monitoringu. Na nagraniu zobaczyli, jak mężczyzna, używając kostki brukowej, rozbija szybę w drzwiach wejściowych, po czym wchodzi do środka. Po kilku minutach wynosi torbę wypełnioną towarem i oddala się. Dzięki temu nagraniu policjanci szybko ustalili podejrzewanego o to przestępstwo.

Kiedy na miejscu pracowała grupa operacyjno-procesowa, patrol w domu na terenie Nowego Sącza zatrzymał podejrzewanego. Mężczyzna przyznał się do włamania. Został przewieziony do komendy.

W toku dalszych czynności okazało się, że 36-latek wyniósł ze sklepu alkohol i papierosy. Straty, na jakie naraził właścicielkę, łącznie z uszkodzeniem drzwi, wyniosły ponad 3 tys. złotych. W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy policjanci przedstawili sądeczaninowi zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara od roku do 10 lat więzienia. Tymczasem prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

Inf.: KMP NS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje