wtorek, 8 grudnia 2020 08:17

W stronę światła

Autor Artykuł partnera
W stronę światła

Jesienią i zimą zapotrzebowanie na światło naturalnie wzrasta. Potrzebujemy nie tylko dobrego oświetlenia przy biurku, gdzie pracujemy lub w pomieszczeniach, w których spędzamy najwięcej czasu. Chętnie doświetlamy wnętrza dodatkowymi lampkami, by stworzyć ciepłą, przytulną atmosferę.

Na takie potrzeby doskonałe rozwiązania oferuje https://boxlab.pl/. Ogromna przestrzeń sklepu stacjonarnego w Warszawie (ponad 200 m2) przyprawia o zawrót głowy. Sklep wypełniony jest różnorodnym asortymentem oświetleniowym, każdy więc znajdzie tu coś do swojego wnętrza. Zaletą sklepu jest także jego rozmiar – dzięki przestronności można tu zaprezentować typy lamp, które w mniejszym pomieszczeniu mogą się po prostu nie zmieścić. Na niezdecydowanych i tych z wątpliwościami czeka fachowa pomoc.

Światło na każdą przestrzeń

Najpopularniejsze są lampy do salonu, wszak to tam najczęściej spędzamy najwięcej czasu sami lub z rodziną. Tam sprawdzi się zatem dobre oświetlenie sufitowe, ale doskonałym jego uzupełnieniem będzie oświetlenie ścienne. Miłym dodatkiem będzie lampa podłogowa, którą można postawić w miejscu wymagającym dodatkowego oświetlenia, ale też i tam, gdzie nie mamy możliwości zamontowania kinkietu. Jej ogromną zaletą jest także to, że z łatwością można ją przenosić w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Przy zakupie lamp stojących warto pamiętać, by estetyką pasowały do lamp, które już mamy pomieszczeniu. W ten sposób unikniemy stylowego chaosu. Wprawdzie zamierzony eklektyzm również ma swój urok, warto jednak pamiętać, by w tym szaleństwie była jakaś metoda. Dobrze dobrane i skomponowane lampy potrafią stać się dekoracją samą w sobie.

Zarówno w salonie, jak i w sypialni doskonale sprawdzą się także wszelkiego rodzaju kinkiety. Alternatywą kinkietu do sypialni będzie stylowa lampka nocna. Takie elementy z łatwością można wkomponować w wystrój wnętrza. Mogą stać się wspaniałym elementem dekoracyjnym, przy okazji dając klimatyczne światło i tworząc przytulną atmosferę.

Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, można postawić na elegancki żyrandol. Kryształowa lampa z pewnością doda pomieszczeniu szyku. Doskonałym dopełnieniem w tak zaaranżowanym wnętrzu będą kryształowe kinkiety. Precyzyjnie wykonane, subtelne staną się ciekawym elementem wystroju.

Ze względu na ilość czasu spędzanego w kuchni, warto i tam zainwestować w dobre lampy. Tu najlepiej sprawdzą się lampy wiszące – rozjaśnią całość pomieszczenia i nie będą utrudniać przemieszczania się.

Ze względu na zmiany w życiu, jakie wymusiła pandemia, więcej czasu spędzamy na pracy w domu. Dlatego w trosce o własny wzrok i komfort pracy w takim domowym biurze nie powinno zabraknąć dobrego oświetlenia. Efektywna i estetyczna lampka biurkowa da niezbędne do pracy światło, jednocześnie stanowiąc designerski element na biurku.

Wybierając oświetlenie do łazienki, należy kierować się nie tylko estetyką, ale również praktycznością. Oświetlenie powinno dobrze rozjaśniać wnętrze łazienki. Nie powinno go zabraknąć także nad lustrem – należy je tak dobrać i zamontować, by nie raziło w oczy, a jednocześnie dobrze doświetlało. Oświetlenie łazienkowe musi być również odporne na zwiększoną wilgotność.

Światło ekonomiczne

Nie bez znaczenia jest także ekonomia oświetlenia. Warto zainwestować w energooszczędne żarówki, szczególnie gdy te tradycyjne zostały wycofane ze sprzedaży w wyniku dyrektyw UE. Najpopularniejsze stały się na rynku światła ledowe, które można zamontować np. w postaci paneli ledowych. Spragnionym ekstrawagancji warto polecić taśmy ledowe, które mają możliwość dostosowania koloru światła.

Przy okazji warto przemyśleć dodatkowe oświetlenie zewnętrzne, szczególnie jeśli mieszkamy w niezależnym domku jednorodzinnym. Przy wyborze lamp zewnętrznych należy zwrócić uwagę, by były wodoszczelne i odporne na działanie czynników zewnętrznych – da to gwarancję bezpieczeństwa i satysfakcji z długoletniego użytkowania.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje