wtorek, 14 grudnia 2021 09:55

W tragicznym wypadku w Krużlowej Niżnej zginęła 18-latka. Mikroślady wskazały sprawcę

Autor Aleksandra Tokarz
W tragicznym wypadku w Krużlowej Niżnej zginęła 18-latka. Mikroślady wskazały sprawcę

Po ponad trzech latach nastąpił przełom w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Krużlowa Niżna w gminie Grybów. Samochodem, które dachowało na przydrożnej łące podróżowały trzy osoby. 18-latka zginęła na miejscu. Mikroślady wskazały sprawcę tego dramatu. 23-latek usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Tragiczny wypadek miał miejsce 25 czerwca 2018 roku. Tego dnia po godzinie 5 rano, w miejscowości Krużlowa Niżna samochód marki Audi wypadł z drogi i dachował. Pojazdem podróżowały trzy osoby - dwóch 19-letnich mężczyzn i 18-latka. Niestety życia dziewczyny nie udało się uratować.

- Gdy policjanci przybyli na miejsce, okazało się, że jeden z mężczyzn uciekł. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli go szukać i wkrótce zatrzymali go w zaroślach. Wówczas obaj mężczyźni trafili z obrażeniami do szpitala, obaj też byli pod wpływem alkoholu – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, rzecznik prasowa sądeckiej policji. Jeden z nich w organizmie miał 1,2 promila alkoholu, drugi 0,7 promila. Żaden z nich nie przyznawał się do prowadzenia samochodu. Twierdzili początkowo, iż za kierownicą siedziała 18-latka.

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Gorlicach w obecności biegłego sądowego, pracowała grupa wypadkowa z Wydziału Ruchu Drogowego oraz technik kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a także policjanci z Komisariatu Policji w Grybowie i Posterunku Policji w Korzennej.

Mimo licznych czynności długo nie można było jednoznacznie wskazać osoby, która wówczas prowadziła samochód, z uwagi na to, że pojazdem podróżowali jednojajowi bliźniacy z identycznym profilem DNA. Przełom nastąpił po uzyskaniu dodatkowej ekspertyzy przez śledczych. W piątek, 10 grudnia, jeden z braci bliźniaków został zatrzymany przez grybowskich policjantów.

23-letni dziś mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W niedzielę, 12 grudnia, Sąd Rejonowy w Gorlicach przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania i jego decyzją 23-latek najbliższe dwa miesiące spędzi za kratami w oczekiwaniu na wyrok. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje