piątek, 26 maja 2023 11:47

W weekend Dni Podstolic. Będzie kolorowy korowód i występy

Autor Marzena Gitler
W weekend Dni Podstolic. Będzie kolorowy korowód i występy

Miasto i Gmina Wieliczka oraz Wielickie Centrum Kultury zapraszają na Dni Podstolic, czyli Festyn Rodzinny pod patronatem Artura Kozioła Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, który odbędzie się w dniach 26-28 maja na terenie rekreacyjnym w Podstolicach.

Oficjalne otwarcie wydarzenia odbędzie się w sobotę 27 maja o godz. 16.00, od kolorowego orszaku przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Podstolice, który wyruszy spod miejscowej szkoły podstawowej. Od godz. 16.30 scena należeć będzie do utalentowanych uczniów placówki. Potem na swój występ zaprosi Orkiestra Dęta Podstolice. Zobaczymy też roztańczony i rozśpiewany Zespół Pieśni i Tańca Sułkowianie, pokazy taneczne z MCT Małopolskim Centrum Tańca oraz koncert Marcina Korbuta. O 20.00 do wspólnej zabawy tanecznej zaprosi zespół Paradise.

Warto wspomnieć, że impreza rozpoczęła się już w piątek rano od atrakcji dla najmłodszych z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Ci, którzy przegapili wydarzenie mogą skorzystać z dmuchańców, malowania buzi i skręcania baloników w sobotę. W programie nie zabraknie również czegoś dla podniebienia. Na wspólne grillowanie i poczęstunek zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich Podstolice.

Z kolei w niedzielę Orkiestra Dęta Podstolice uświetni odpustową sumę w Parafii Ducha Świętego w Podstolicach, po której przemaszeruje pod remizę OSP Podstolice, gdzie zagra krótki koncert. Natomiast wieczorem o godzinie 18.45 wystąpi na scenie na Rynku Górnym w Wieliczce podczas Międzypowiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych Echo Trombity.

fot. Fb. Orkiestra Dęta Podstolice

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka