środa, 5 sierpnia 2020 05:31

W weekend na suskich drogach trzech piratów drogowych straciło prawo jazdy

Autor Mirosław Haładyj
W weekend na suskich drogach 
trzech piratów drogowych straciło prawo jazdy

W czasie weekendu policjanci z suskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym trzem nieodpowiedzialnym kierującym, którzy  przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór 31 lipca przed  godziną 21:00 w miejscowości Sucha Beskidzka. Na ul. Role policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego kierowcę Volkswagena. Policyjny miernik prędkości wskazał 110  km/h, przy dopuszczalnej  prędkości 50 km/h.

Następnego dnia mundurowi zatrzymali kolejnego pirata drogowego, tym razem na drodze krajowej w Naprawie. 31-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego poruszał się samochodem marki  Seat z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Trzeci z kierowców został zatrzymany do kontroli w Kojszówce. 25 –letni  mieszkaniec naszego powiatu, kierując samochodem marki Audi przekroczył  dozwoloną prędkość, jadąc w terenie zabudowanym 106 km/h.

– Wszyscy kierowcy w związku z popełnionymi wykroczeniami zostali ukarani  mandatami oraz punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane  prawa  jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące. Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje  „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy. W wielu  przypadkach za te błędy „płacą” także inni uczestnicy ruchu drogowego. Nie ryzykuj! Zdejmij nogę z gazu!

– tłumaczy asp. szt. Wojciech Copija, oficer prasowy suskiej komendy.

Inf. i foto: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje