wtorek, 16 lipca 2019 19:00

W zalewie bakterie, a basen zamknięty do odwołania

Autor (red)
W zalewie bakterie, a basen zamknięty do odwołania

„Informuję, iż od dnia 16 lipca 2019r. (wtorek) Kryta Pływalnia w Chrzanowie będzie nieczynna do odwołania.” Taki komunikat pojawił się dzisiaj na stronie internetowej chrzanowskiej pływalni. To kolejne kąpielisko w powiecie zamknięte w ciągu ostatnich dni.

Co się stało? W "Cabańskiej Fali" pod prysznicami wykryto bakterie Legionella, które mogą być groźne. Wywołują chorobę legionistów. To ciężkie zapalenie płuc, którego objawami są suchy kaszel, zaburzenia w oddychaniu, temperatura powyżej 40 °C i zaburzenia świadomości. Dlatego zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chrzanowie wyłączono z użycia prysznice. - W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów pływalni obecnie wdrażane są działania naprawcze zmierzające do doprowadzenia jakości ciepłej wody użytkowej do wymaganych parametrów czystości mikrobiologicznej zgodnych z obowiązującymi normami. Działania te będą polegały na czyszczeniu i dezynfekcji systemu, w związku z czym pływalnia pozostanie zamknięta – informuje dyrektor pływalni.

To już drugi przypadek w ciągu ostatnich dni powiecie chrzanowskim, gdzie wydano zakaz kąpieli. Od poniedziałku, 15 lipca uwagi na przekroczenia norm bakterii Coli nie wolno kąpać się w Zalewie Chechło.  Przekroczenia stwierdzono po ostatnich badaniach próbek wody. Ten zakaz także obowiązuje do odwołania.

Chrzanów - najnowsze informacje