czwartek, 21 lipca 2022 08:45

W zbiorniku znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Potworna tragedia w Miechowicach Wielkich

Autor Katarzyna Jamróz
W zbiorniku znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Potworna tragedia w Miechowicach Wielkich

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę (20 lipca) w Miechowicach Wielkich (powiat tarnowski, gmina Wietrzychowice). Nie żyje dwóch pracowników oczyszczalni ścieków.

– Około godziny 18 otrzymaliśmy informację, że są poszukiwania osób, które nie wróciły z pracy. W miejscu gdzie tę pracę wykonywali pozostawione były ich narzędzia oraz samochód. Pojawiło się podejrzenie, że najprawdopodobniej musiało się coś stać. Rozpoczęto poszukiwania. Niestety okazało się, że w jednej ze śluz oczyszczalni ścieków na początku odnaleziono ciało jednego, a później po wypompowaniu części wody, ciało drugiego z mężczyzn. Na miejscu obecny był prokurator, Państwowa Inspekcja Pracy, przedstawiciele władz samorządowych, policjanci, a także strażacy

– powiedział w rozmowie z Głos24, asp. sztab. Paweł Klimek - rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Na chwilę obecną nie jest znana przyczyna śmierci mężczyzn, śledczy czekają na wyniki badań patomorfologicznych. Prowadzone jest śledztwo, które ma ustalić, dlaczego doszło do tego tragicznego zdarzenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Żabnie oraz Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej.

🚨ALARM OSP🚨 W dniu dzisiejszym (20.07) o godz. 17:28 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia w miejscowości Miechowice...

Opublikowany przez OSP KSRG Wietrzychowice Środa, 20 lipca 2022

Fot. OSP KSRG Wietrzychowice

Tarnów - najnowsze informacje