piątek, 22 grudnia 2023 11:38

W Zespole Szkół w Szczurowej otwarto wirtualną strzelnicę

Autor Katarzyna Jamróz
W Zespole Szkół w Szczurowej otwarto wirtualną strzelnicę

W poniedziałek (18 grudnia) Zespół Szkół w Szczurowej oficjalnie otworzył nowoczesną wirtualną strzelnicę, która stała się możliwa do zrealizowania dzięki udziałowi gminy w prestiżowym konkursie "Strzelnica w Powiecie 2023" ogłoszonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Inwestycja, której wartość wyniosła 244 840,40 zł, obejmowała zarówno prace remontowe, związane z dostosowaniem pomieszczenia pod potrzeby wirtualnej strzelnicy, jak i wyposażenie jej w nowoczesne urządzenia spełniające najwyższe wymogi. Gmina Szczurowa otrzymała znaczące dofinansowanie w wysokości 193 235,98 zł, pochodzące z funduszy Ministerstwa Obrony Narodowej.

Fot. UG Szczurowa

Nowa wirtualna strzelnica stanie się doskonałym miejscem dla uczniów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe będzie trenowanie z różnymi rodzajami broni treningowej, na różnych wirtualnych odległościach oraz z różnych postaw strzeleckich. Warunki, w jakich odbywać się będą treningi, zostaną dostosowane do sytuacji zbliżonych do naturalnych.

UG Szczurowa

Wprowadzenie wirtualnej strzelnicy do szkolnej infrastruktury to innowacyjne podejście, które umożliwi uczniom zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu obronności i bezpieczeństwa.

Źródło/Fot. UG Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka