czwartek, 17 października 2019 19:04

Wadowice: Gdzie można za darmo zaszczepić się przeciwko grypie?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Wadowice: Gdzie można za darmo zaszczepić się przeciwko grypie?

Mieszkańcy gminy Wadowice, którzy ukończyli 60. rok życia, mogą za darmo zaszczepić się przeciwko grypie.

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie wykonywane są w Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej ZZOZ w Wadowicach (Gabinet Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej) przy ul. Karmelickiej 5.

Urząd Miejski w Wadowicach informuje, że akcja trwa do grudnia 2019 roku. Na szczepienia zapisywać można się osobiście lub telefonicznie – tel. (33) 872-12-39.

Mieszkańcy gminy Wadowice, którzy są zadeklarowani do POZ w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, będą szczepieni w godzinach pracy lekarzy. Pozostali mieszkańcy gminy Wadowice, którym przysługują bezpłatne szczepienia, będą szczepieni od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 13:00.

– Celem szczepień przeciwko grypie jest zmniejszenie ryzyka lub złagodzenie przebiegu zachorowania na samą grypę, zapobieganie poważnym powikłaniom pogrypowym, między innymi zapaleniu płuc, zapaleniu mięśnia sercowego, zapaleniu ucha, zaostrzeniu już istniejących chorób układu krążenia i układu oddechowego, zapaleniu nerwów czy opon mózgowo-rdzeniowych. W 2018 roku w ramach zadania finansowanego ze środków gminy Wadowice zaszczepionych zostało 377 mieszkańców – przypomina UM Wadowice.

Wadowice - najnowsze informacje