czwartek, 6 sierpnia 2020 12:34

Wadowice: Kolarze z Tour de Pologne wystartują z wadowickiego rynku!

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice: Kolarze z Tour de Pologne wystartują z wadowickiego rynku!

Już jutro (07.08.) o godzinie 11.15 z rynku w Wadowicach wyjadą kolarze Tour de Pologne. Miasto jest gospodarzem 3 etapu wyścigu. Sprawdź, jakie w tym dniu będą obowiązywać objazdy.

Wadowice są jednym z miejsc, które stały się gospodarzem 77. Wyścigu Tour de Pologne. Jutro o godzinie 11.15 kolarze wyjadą z wadowickiego rynku. Wówczas zrobią honorową pętlę ulicami: Mickiewicza, Słowackiego, Szpitalną oraz Jagiellońską, po czym wrócą na plan Jana Pawła II i pożegnają się z kibicami.

Uczestnicy wyścigu będą kierować się w stronę Wieprza oraz Andrychowa. Metą końcową jest Bielsko-Biała. Kolarze przejadą 200 km.

– Lista startowa tegorocznego Tour de Pologne robi wrażenie. Amatorzy kolarstwa będą zachwyceni, bo naszymi ulicami przejadą tacy zawodnicy jak Dylan Groenewegen, Tim Wellens, Richard Carapaz, mistrz świata Mads Pedersen, będzie też nasz Rafał Majka. Zachęcamy do kibicowania kolarzom na trasie – oczywiście zachowując bezpieczne odległości! – mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

OBJAZDY

W godzinach od 10.30 do 13 na trasie wyścigu kolarskiego będą przewidywane utrudnienia, niektóre z dróg zostaną zablokowane. Konieczne jest zwracanie uwagi na oznakowanie dróg.

Poniżej przedstawiamy schemat tymczasowej organizacji ruchu w obrębie Placu Jana Pawła II na czas startu:

info i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje