poniedziałek, 7 września 2020 12:47

Wadowice. Kradzież auta i narkotyki

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Kradzież auta i narkotyki

Wadowiccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu osobowego. 32–latek nie dość, że przywłaszczył sobie cudzy pojazd, to podczas przeszukania znaleziono przy nim narkotyki. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Z ustaleń policji wynika, że były pracownik jednej z placówek gastronomicznych w Wadowicach, wszedł na zaplecze lokalu, skąd ukradł kluczyki od samochodu. Zauważyła to jedna z pracownic rtego miejsca. Personel lokalu szybko zorientował się, że doszło do kradzieży fiata należącego do firmy. Wówczas właściciel placówki, dzięki zainstalowanemu w samochodzie GPS, namierzył pojazd i na terenie Choczni ujął sprawcę przestępstwa,  po czym powiadomił Policję.

Podczas kontroli osobistej 32-letniego mieszkańca gminy Wadowice, funkcjonariusze znaleźli przy nim śladowe ilości środków narkotycznych. 32-latek trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych, a następnego dnia przedstawiono mu zarzut kradzieży samochodu oraz posiadania środków odurzających, do których się przyznał. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Samochód wrócił do rąk właściciela.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje