poniedziałek, 7 grudnia 2020 12:50

Wadowice. Rusza Charytatywny Maraton Mikołajkowy po DPS!

Autor Wiktoria Mitura
Wadowice. Rusza Charytatywny Maraton Mikołajkowy po DPS!

Rusza Charytatywny Maraton Mikołajkowy! W szranki staną pierogi, żeberka, krokiety i żurek, ale też pizza, kebab i śledź po japońsku. Wszystkie pyszne, świeże i dostarczone prosto na stół… wyjątkowych Smakoszy!

Początek grudnia w Wadowicach to od kilku lat czas sportowych emocji. To właśnie wtedy organizowany jest coroczny Mikołajkowy Turniej w Piłce Halowej o Puchar Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, przyciągający spore grono miłośników sportu, ale też wyjątkowej świątecznej atmosfery i dobroczynności!

Piłkarskie zmagania były zawsze okazją do wsparcia potrzebujących – podczas turnieju prowadzona była zbiórka na cele charytatywne. Dlatego tym razem, kiedy z powodu sytuacji epidemiologicznej nie można zorganizować takiej imprezy, gmina Wadowice wymyśliła alternatywny sposób na pomaganie!

Był moment, że warunki w wadowickich Domach Pomocy Społecznej przedstawiały się naprawdę dramatycznie.

Taka była więc pierwsza myśl: zróbmy coś dobrego dla mieszkańców DPS. Drobny gest, który mógłby stać się pełnym nadziei oddechem w tym trudnym, szczególnie dla nich, czasie – tłumaczy Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

I w ten sposób zrodził się Charytatywny Maraton Mikołajkowy, który rozpoczyna się dzisiaj i potrwa tydzień!sześć Domów Pomocy Społecznej, gmina Wadowice, odwiedzi z mikołajkowymi prezentami. Cieszyć oko podopiecznych będą przez całe święta piękne, żywe bożonarodzeniowe drzewka przystrojone piernikami gminy Wadowice. A każdy z 424 mieszkańców, którzy są osobami potrzebującymi całodobowej opieki i na co dzień nie mają możliwości swobodnego wyboru menu, będzie mógł poczuć się wyjątkowo dzięki poczęstunkowi innemu niż wszystkie dotąd – ponieważ gmina zamierza spełnić, w tym szczególnym dniu, ich kulinarne zachcianki! Wymarzone dania wybiorą osobiście, a gorące posiłki przygotują dla nich lokalni restauratorzy.

info i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje