poniedziałek, 8 marca 2021 12:29

Wadowice: Złom na wagę złota. Strażacy z Zagórnika zainkasowali sporą kwotę na swojej nietypowej zbiórce

Autor Norbert Kwiatkowski
Wadowice: Złom na wagę złota. Strażacy z Zagórnika zainkasowali sporą kwotę na swojej nietypowej zbiórce

Strażacy z lokalnej jednostki OSP w Zagórniku nie kryją swojego poruszenia. Dzięki hojności okolicznych ofiarodawców przy zbiórce złomu udało im się zgromadzić niezbędne środki do zakupu sprzętu ratowniczego.

Dzielni druhowie z tej malowniczej wsi w powiecie wadowickim zgromadzili 17401 kilogramów złomu w najróżnorodniejszej postaci, co przełożyło się na łączną kwotę 20182 złotych.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni mieszkańcom Zagórnika i okolicznych wiosek za tak ogromne wsparcie. Dziękujemy również naszym przedsiębiorcom za przekazanie nam tego "cennego" surowca - napisali strażacy w komunikacie na swoim Facebooku.

Pomoc dla strażaków była możliwa tylko dzięki hojności lokalnych ofiarodawców, którzy nie szczędzili „darów”. Wśród przedsiębiorców, którzy zaangażowali się w zbiórkę złomu byli mechanicy samochodowi, producenci bram oraz ogrodzeń, a nawet ogrodnicy.

Zgromadzone środki zostaną skutecznie wykorzystane przez strażaków z OSP Zagórnik. Do lokalnej jednostki trafi quad ratowniczy, a reszta środków będzie przeznaczona na cele statutowe.

Foto: Facebook/ OSP Zagórnik

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje