wtorek, 2 marca 2021 09:22

Wadowice: Nocna akcja ratunkowa na szczycie Babiej Góry

Autor Julia Mistarz
Wadowice: Nocna akcja ratunkowa na szczycie Babiej Góry

Dwoje turystów zabłądziło podczas wieczornej wyprawy na Babią Górę. Mężczyzna osunął się ze stromego zbocza. W akcji ratunkowej wzięło udział 36 ratowników z sekcji Babia Góra, Bielsko-Biała, Szczyrk, Wadowice i Żywiec.

W sobotę ratownik pełniący nocny dyżur dostał zgłoszenie o dwóch turystach błądzących na szlaku prowadzącym na szczyt Babia Góra.

- Wezwanie o pomoc nadeszło w sobotę o godz. 21. Z relacji kobiety wynikało, że zgubili się w partiach szczytowych, a jej partner osunął się ze stromego zbocza. Stracili ze sobą kontakt - informuje Tomasz Lipka, Goprowiec Babia Góra

Ratownicy odnaleźli turystę  niedaleko wejścia na Perć Akademików. Mężczyzna nie odniósł obrażeń po osunięciu się ze stromego zbocza. Ratownicy przeprowadzili dokładny wywiad z turystą, rozpoczęto poszukiwania kobiety, z którą utracił kontakt.

Po dotarciu do poszkodowanej okazało się, że jest ona w dobrej kondycji. Została opuszczona ponad 250 m przy pomocy technik linowych w bezpieczne miejsce, gdzie możliwe było jej dalsze sprowadzanie. Po północy trafiła do dyżurki GOPR na Markowych Szczawinach, a następnie już ze swoim partnerem do Zawoi Markowej - poinformował Tomasz Lipska

Działania ratunkowe zakończono o 3:00 w nocy, akcja zakończyła się z powodzeniem dzięki licznej grupie członków GOPR, w tym ratowników z Wadowic.

Info: GOPR Beskidy

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje