wtorek, 3 sierpnia 2021 14:17

Oświęcim. Ważne inwestycje drogowe w regionie. Kierowcy i piesi mogą być zadowoleni

Autor Norbert Kwiatkowski
Oświęcim. Ważne inwestycje drogowe w regionie. Kierowcy i piesi mogą być zadowoleni

Zakończyła się przebudowa dwóch oświęcimskich dróg. Ulica Polowiecka i ul. Norwida zmieniły zmieniły się diametralnie, co stanowi dobrą informację zarówno dla kierowców, jak i pieszych ze względu na znaczną poprawę komfortu.

Na przebudowę ulicy Polowieckiej mieszkańcy czekali kilka lat. Jedna z kluczowych dróg w Monowicach na długości 1,2 km została poszerzona i zyskała nową nawierzchnię. Wybudowano też chodnik o szerokości 2 metrów. Ulica jest odwodniona dzięki budowie kanalizacji deszczowej i zastosowaniu drenaży po jej obu stronach.

Koszt całkowity remontu wyniósł ponad 5,6 mln zł. Z czego blisko 2,6 mln zł miasto pozyskało z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na osiedlu domków szeregowych zmodernizowana została ulica Norwida na odcinku od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do ul. Dąbrowskiego. Zakres prac obejmował budowę kanalizacji, nowego oświetlenia ulicznego oraz nawierzchni ulicy i chodników. Ta inwestycja miała również dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, które pokryło blisko 50 proc. kosztów.  Przebudowa kosztowała ponad 1,3 mln zł. Brakującą kwotę dołożyło miasto Oświęcim.

Trzy lata temu miasto wyremontowało część drogi prowadzącej do cmentarza komunalnego, od ul. Wiklinowej do warsztatu samochodowego.

Warto dodać, że to niejedyna inwestycja drogowa w tym regionie. Gmina Zator pozyskała środki na modernizację ul. Wiejskiej w Laskowej i Zatorze. Kwota dotacji wynosi 250 000,00 zł.

Zakres inwestycji obejmuje odcinek drogi o długości ok. 640 mb począwszy od ul. Nadrzecznej w Laskowej (drogi powiatowej). Ze względu na planowane wzmocnienie konstrukcji jezdni poprzez stabilizację gruntu cementem oraz bezszwowe ułożenie nawierzchni asfaltowej droga będzie nieprzejezdna.

Prace w tym miejscu ruszają od 3 sierpnia br.

Źródło oraz foto: Miasto Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje