czwartek, 1 lipca 2021 07:55

Ważne zmiany w rozkładach tarnowskiego MPK. Pasażerowie powinni dokładnie je sprawdzić

Autor Aleksandra Tokarz
Ważne zmiany w rozkładach tarnowskiego MPK. Pasażerowie powinni dokładnie je sprawdzić

Od minionego poniedziałku zdecydowanie rzadziej na trasę wyjeżdżają autobusy linii 1, 12, 14, 24, 30 i 46. Od czwartku, 1 lipca, zmiany dotyczyć będą dwóch kolejnych, popularnych linii.

W związku z decyzją podjętą przez Zarząd Dróg i Komunikacji, kilka kursów autobusowych w ciągu dnia zostało „obciętych”. To dotyczy między innymi popularnej linii nr 9. Nowy, wakacyjny rozkład, obowiązuje od dzisiaj, 1 lipca. Łącznie „dziewiątka” wykonywać będzie o 7 kursów mniej w kierunku Mościć i o 7 w stronę Szpitala im. św. Łukasza.

Wakacyjny rozkład obowiązywał będzie do 31 sierpnia. Sprawdzić można go TUTAJ.

Tymczasem, po półrocznej przerwie, na swoją trasę do miejscowości Biała w gminie Tarnów wraca kolejna popularna linia – 3. - Jest to wynik porozumienia zawartego między miastem Tarnów, a gminą Tarnów. O przywrócenie kursów apelowali także mieszkańcy Białej – informuje tarnowski samorząd.

Od 1 lipca autobusy na tej linii będą jeździć zgodnie ze zaktualizowanym rozkładem. Ten zakłada, że „trójka” wykona w dni powszednie 21 kursów, w soboty 13, a w dni świąteczne 11.

Nie za złotówkę, a za … dwa złote. Kto może skorzystać ze zniżki na tarnowskich basenach?
Wiadomości Tarnów. Nie za złotówkę, jak miało to miejsce w poprzednich latach, a za dwa złote. Ze zniżek mogą skorzystać konkretne osoby.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje