sobota, 30 grudnia 2023 07:00

Wężykiem do... Włoch, czyli podróż bez uprawnień, pod wpływem alkoholu i z narkotykami w tle

Autor Mirosław Haładyj
Wężykiem do... Włoch, czyli podróż bez uprawnień, pod wpływem alkoholu i z narkotykami w tle

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie podjęli interwencję na trasie S7 w związku z doniesieniem o nietypowym zachowaniu kierowcy pojazdu marki Audi. Zgłoszenie informowało o włączonych światłach awaryjnych, agresywnych manewrach na drodze oraz nietrzeźwości za kierownicą. W wyniku interwencji okazało się, że sytuacja była jeszcze bardziej skomplikowana.

Zdarzenie miało miejsce 25 grudnia, gdy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miechowie otrzymał zgłoszenie dotyczące audi poruszającego się trasą S7 w kierunku Krakowa. Kierowca nie tylko używał świateł awaryjnych, ale także utrudniał ruch innym uczestnikom drogi. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli w miejscowości Bukowska Wola okazało się, że kierowca podróżował w stanie nietrzeźwości w towarzystwie swojego kolegi.

Podczas próby legitymowania kierowcy, 41-latek ruszył gwałtownie w kierunku radiowozu, uszkadzając jego prawą stronę. Po incydencie został zatrzymany, a badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło, że znajdował się w stanie nietrzeźwości. Policjanci przeszukali pojazd i znaleźli woreczek z białą substancją, prawdopodobnie metamfetaminą.

Ponadto, okazało się, że 41-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W pojeździe znajdował się także agresywny 39-letni pasażer, który był pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu został umieszczony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do momentu wytrzeźwienia.

Badania krwi kierowcy zostały przeprowadzone w celu sprawdzenia obecności substancji odurzających. Kierowca usłyszał zarzuty związane z zniszczeniem cudzej rzeczy, prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posiadaniem substancji odurzających. Policjanci zabezpieczyli mienie ruchome 41-latka na poczet ewentualnej kary.

To zdarzenie stanowi kolejny przypadek, który przypomina o niebezpieczeństwach związanych z jazdą po spożyciu alkoholu. Bezpieczeństwo na drodze zawsze powinno być priorytetem, dlatego warto unikać prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji odurzających oraz zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Inf.: KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka