piątek, 10 grudnia 2021 08:35

Wiceminister zdrowia zdradza najnowsze dane. Wciąż dużo zgonów

Autor Aleksandra Tokarz
Wiceminister zdrowia zdradza najnowsze dane. Wciąż dużo zgonów

24 991 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś w Polsce – przekazał w porannej rozmowie z Radiem Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak dodał, z powodu Covid-19 zmarło ponad 500 osób.

Wczoraj w Polsce potwierdzono 27 tys. 485 nowych zakażeń koronawirusem. Dla porównania tydzień temu – 3 grudnia, było ich 26 tys. 965.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Polsce rząd zdecydował o zaostrzeniu restrykcji. Od 15 grudnia zmniejszone zostaną limity osób w transporcie, restauracjach i kinach. Zamknięte, oprócz nocy Sylwestrowej, będą kluby i dyskoteki. W okresie od 20 grudnia do 9 stycznia zdalną nauką objęci zostaną uczniowie szkół podstawowych i średnich.

- Mamy 24 tys. 991 nowych zakażeń koronawirusem - powiedział dzisiaj wiceminister zdrowia. - Ostatniej zgony odnotowano też ponad 500 zgonów. Statystycznie od początku szczepień na 100 zgonów 94 osoby to osoby niezaszczepione - dodał Kraska.

- Myślę, że ciężki okres będzie trwał jeszcze około dwóch tygodni. Niewykluczone, że w szpitalach zajęte będzie nawet 30 tys. łóżek covidowych - przyznał.

Oficjalne dane dotyczące dzisiejszych zakażeń koronawirusem poznamy o godzinie 10:30.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje