Europejska Agencja Leków (EMA) wydała oświadczenie o tym, że preparat firmy AstraZeneca jest bezpieczny. Do szczepień przeciw koronawirusowi zachęcił również premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.
Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak „BoJo” przyjmuje w londyńskim szpitalu św. Tomasza pierwszą dawkę preparatu przeciw COVID-19. 56-letni premier Wielkiej Brytanii zachęcił wszystkich, by również przyjęli preparat AstraZeneca, bo jest bezpieczny.
– Dosłownie nic nie poczułem, więc było to bardzo dobre, bardzo szybkie i nie mogę się tego nachwalić. Każdy, kiedy dostanie powiadomienie, żeby iść na szczepienie, proszę, niech idzie i zrobi to. To najlepsza rzecz dla was, najlepsza rzecz dla waszych rodzin i dla wszystkich innych
– powiedział cytowany przez portal tvp.info Boris Johnson.

Inf.: Facebook, tvp.info






![[Wideo] Boris Johnson pokazał, jak przyjmuje szczepionkę AstryZeneki](https://cdn.glos24.pl/2021/03/Bez-tytu-u-3.jpg)




![[FOTO] To miejsce jak ilustracja z książki. Odwiedziłam Christiansø – duńską wyspę jak z baśni](https://cdn.glos24.pl/2025/11/Obraz-285-1_w300.webp)
![[ZDJĘCIA] Ten cmentarz musisz odwiedzić choć raz w życiu. Był celowo niszczony](https://cdn.glos24.pl/2024/10/foto-289-1_w300.webp)


![[WIDEO] Potężne trzęsienie ziemi u wybrzeży Kamczatki. Tsunami w Rosji, Japonii i USA](https://cdn.glos24.pl/2025/07/sunset-7092563_1280--1-_w300.webp)



