niedziela, 20 września 2020 12:41

[WIDEO] Pożar na autostradzie – gdzie korytarz ratunkowy?! Zobacz film

Autor Tomasz Stępień
[WIDEO] Pożar na autostradzie – gdzie korytarz ratunkowy?! Zobacz film

– Żal było patrzeć jak straż pożarna walczyła na autostradzie, żeby dojechać do miejsca zdarzenia, przez brak korytarza życia! – komentują świadkowie pożaru samochodu osobowego na autostradzie A4 na wysokości Balic w kierunku Rzeszowa.

Do zdarzenia doszło w 18 września po godzinie 14-tej. Strażacy z OSP Balice po dojechaniu na miejsce zastali rozwinięty pożar samochodu osobowego na pasie awaryjnym. Ale zanim dojechali, musieli dosłownie przebijać się po zakorkowanej autostradzie. Gdzie korytarz życia – krzyknie każdy kto zobaczy ten film! I rzeczywiście – mimo zmiany przepisów (tworzenie korytarza jest obowiązkowe) i akcji informacyjnych w mediach nie udało się tego nawyku w kierowcach wyrobić. Nawet w zawodowych kierowcach! Bo głównymi zawalidrogami – co widać na filmie – są ciężarówki!

– Ostatnio przejechałem 1200 km Chorwacja, Słowenia, Austria, Czechy. Za każdym razem auta zatrzymując się tworzyły korytarz ratunkowy. Wjechaliśmy do Polski no i niestety powrót do rzeczywistości. Żadnych zasad. Mimo przepisów – komentują internauci.

A strażacy mimo trudności do wypadku dotarli i co zostało do ugaszenia – ugasili. – Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na ugaszeniu pożaru za pomocą linii szybkiego natarcia oraz jednej linii gaśniczej. Na czas prowadzonych działań autostrada w kierunku Krakowa została całkowicie zamknięta – relacjonują druhowie z OSP Balice.

Fot i wideo: OSP Balice

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje