wtorek, 1 marca 2022 09:54

[WIDEO] Putin karmi swoich żołnierzy żywnością przeterminowaną... 7 lat!

Autor Katarzyna Jamróz
[WIDEO] Putin karmi swoich żołnierzy żywnością przeterminowaną... 7 lat!

Żołnierzom z Ukrainy udało się przejąć część zapasów żywnościowych rosyjskiej armii, której termin przydatności do spożycia minął... 7 lat temu!

Racja żywnościowa, to żywność przeznaczona do spożycia dla jednej osoby. Najczęściej korzystają z niej ci, którzy nie mogą liczyć na dostęp do ciepłego posiłku. Ma służyć podtrzymywaniu funkcji życiowych w trudnych warunkach oraz dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości energii. Jej atutem jest to, że ma długi termin przydatności do spożycia. Racje żywnościowe pochodzące z zasobów wojsk rosyjskich mają zapewnić posiłek na 24 godziny. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości do tego, w jaki sposób Władimir Putin traktuje żołnierzy swojej armii, którzy gotowi są oddać życie atakując Ukrainę, prezentujemy dowód jego "cudowności".

Na filmiku, który został umieszczony na profilu NEXTA na Twitterze, widać uzbrojonego ukraińskiego żołnierza, który za pomocą noża rozdziera opakowania racji żywnościowej, którą udało się przejąć od rosyjskiej armii. Mężczyzna nie przebiera w słowach, bo jak się okazuje, nie dość, że część rosyjskich żołnierzy nie wie gdzie jest i dlaczego walczy, to karmieni są przeterminowanym jedzeniem o aż... 7 lat.

– Data ważności 2015 rok. (...) Cholera, rozumiesz? Teraz jest luty 2022. Umieracie w Ukrainie, nie wiecie za co, i jeszcze was (...) karmią przeterminowanym suchym prowiantem

– powiedział ukraiński żołnierz, pokazując pożywienie z datą jej przydatności do spożycia.

Film bardzo szybko obiegł media społecznościowe, skomentował go także łotewski minister obrotny, Artis Pabriks

– Ta racja żywnościowa to naprawdę katastrofa. Zastanawiam się, jak słabo rosyjskie dowództwo ceni swoich żołnierzy

– napisał pod filmikiem polityk.

Jak opisują Ukraińcy, wśród rosyjskich żołnierzy dominują bardzo złe nastroje i dezorientacja. Rosjanie mają problem z logistyką, dodatkowo ewidentnie nie przejawiają entuzjazmu do walki, ani wrogości do Ukraińców. Ukraińscy żołnierze donoszą o poddawaniu się nawet całych oddziałów i porzucaniu sprzętu przez armię agresora, czego dowodem na to są pojawiające się w sieci nagrania.

Wojna - najnowsze informacje