poniedziałek, 12 października 2020 19:43

Więcej dni wolnych na Wszystkich Świętych? Jest komentarz GIS-u

Autor Mirosław Haładyj
Więcej dni wolnych na Wszystkich Świętych? Jest komentarz GIS-u

Jak donosi RMF24.pl rząd, by uniknąć tłumów na cmentarzach we Wszystkich Świętych rozważa wprowadzenie na początku listopada dodatkowych dni wolnych od pracy. Informację przekazał rzecznik GIS-u Jan Bodnar.

Ponadto Bodnar zapowiedział w Polsat News, że Wszystkich Świętych nie zostanie odwołane. Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego zaapelował, by w miarę możliwości Wszystkich Świętych urządzić sobie troszkę wcześniej albo troszkę później. Żeby odwiedzić groby bliskich w trochę innym terminie, żeby się nie tłoczyć.

Rzecznik GIS-u zalecił, by, odwiedzając rodzinę, kierować się zasadą ostrożności:

Nie musimy każdego dziadka obściskiwać bardzo blisko. Pewien dystans jest teraz wyrazem miłości. Zalecamy, by wyjazdy rozłożyć w czasie.

Zdaniem Bodnara, rząd może ustalić dodatkowe dni wolne od pracy w okolicy 1 listopada, w celu uniknięcia tłumów na cmentarzach:

Być może są jeszcze możliwe rozwiązania, których nie mogę zdradzać. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego pracuje, zastanawia się jeszcze nad pewnymi ruchami, np. związanymi z dniami wolnymi w okolicach 1 listopada, ale to jest na zasadzie dyskusji.

Z kolei według rzecznika ministerstwa zdrowia, fakt, iż w tym roku Wszystkich Świętych wypada w niedzielę, może wpłynąć na zmniejszenie ilości wyjazdów.

– Zwiększanie wolnych dni wokół Wszystkich Świętych to jest jasna sugestia: wyjeżdżajmy gremialnie. Jednak to, że to święto wypada w tym roku w niedzielę służy temu, żeby tych wyjazdów było mniej

– powiedział dla Polsat News Wojciech Andrusiewicz.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: rmf24.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje