czwartek, 3 lutego 2022 12:53

Wieliczka. Nowy Punkt Obsługi Mieszkańców już otwarty. W podziemiach - bezpłatne toalety

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Nowy Punkt Obsługi Mieszkańców już otwarty. W podziemiach - bezpłatne toalety

W Wieliczce otwarto nowy punkt obsługi mieszkańców. Jest przystosowany dla niepełnosprawnych, pozwala zachować bezpieczeństwo na czas epidemii, a dodatkowym ułatwieniem są dostępne w nim bezpłatne toalety.

W celu wprowadzenia dodatkowych udogodnień dla mieszkańców z dniem 1 lutego 2022 roku uruchomiamy został nowy Punkt Obsługi Mieszkańca w parterowym budynku przy ul. Powstania Warszawskiego 18 (naprzeciwko Domu Handlowego Kinga).

Budynek ten jest dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych (wjazd od strony fontanny na Placu Kościuszki).

Wydłużone zostały godziny pracy Dziennika Podawczego od poniedziałku do piątku do godziny 17.00, a kasy - do godz. 16.00.

Na wniosek Burmistrza Wieliczki powstał Punkt Obsługi Mieszkańca, który zawiera:

  • Dziennik Podawczy Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka,
  • Stanowisko Kasowe Gminy Wieliczka,
  • Stanowisko Kasowe Zarządu Budynków Komunalnych w Wieliczce,
  • Stanowisko Kasowe Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wieliczce.
  • Dziennik Podawczy czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00 a Kasy czynne są w te same dni od 9.00 – 16.00.

–  W tym trudnym czasie pandemii otwieramy nowy, dodatkowy Punkt Obsługi Mieszkańca w centrum miasta, który pozwoli w sposób bezpieczny i przyjazny dla osób niepełnosprawnych uzyskać informacje i złożyć dokumenty na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce, a także zyskać kolejny dostęp do kas Gminy Wieliczka, Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Zarządu Budynków Komunalnych w Wieliczce. Chciałbym w ten sposób zapewnić jak najszybszy i jak najbardziej bezpieczny dostęp do usług świadczonych dla mieszkańców przez nasz Urząd – podkreśla burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Budynek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych gdyż posiada:

  • płaski wjazd od strony fontanny,
  • obniżone stanowisko Dziennika Podawczego umożliwiające obsługę mieszkańców poruszających się na wózkach inwalidzkich,
  • toaletę w centrum miasta przystosowaną na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Prace dostosowujące ten budynek do Punktu Obsługi Mieszkańca zostały wykonane przez Zarząd Budynków Komunalnych w Wieliczce.

– Przygotowując Punkt Obsługi Mieszkańców dołożyliśmy wszelkich starań, by uwzględnić obowiązujące zasady bezpieczeństwa związane z trwającą pandemią COVID-19. Punkt jest przestronny, pozwala zachować bezpieczny odstęp, wyposażony jest w szyby oddzielające mieszkańców od obsługujących oraz środki dezynfekcyjne. Ważnym elementem uruchomienia Punktu Obsługi Mieszkańca, jest ponowne uruchomienie ogólnodostępnych Toalet Miejskich, które zlokalizowane są w podziemiach budynku –  dodaje Konrad Cebula, dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych w Wieliczce. – Ponownie uruchomione Toalety Miejskie są dostępne BEZPŁATNIE od 9:30 - 16:30.

fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka