środa, 8 grudnia 2021 09:08

Wieliczka. Nowy samochód bojowy dla OSP Chorągwica

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Nowy samochód bojowy dla OSP Chorągwica

W sobotę 4 grudnia przy Domu Strażaka w Chorągwicy odbyło się uroczyste powitanie i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego marki Scania P360 New Generation.

Kilka słów o specyfikacji samochodu: podwozie: Scania P360 NEW GENERATION, napęd: 4x2, półautomatyczna skrzynia biegów, moc silnika: 360KM, zbiornik wodny: 3000L, zbiornik na środek pianotwórczy: 300L, wciągarka 8t 30m liny, samochód spełnia normę EURO 6. Wykonawca zabudowy: Firma ISS Wawrzaszek z Bielska Białej. Środki na zakup samochodu pochodzą z trzech źródeł: dotacji z budżetu Gminy Wieliczka, dotacji z NFOŚ/WFOŚiGW i dotacji z KSRG.

W sobotnich uroczystościach udział wzięli m.in.: zastępca Burmistrza ds. Inwestycji Piotr Krupa, dyrektor Zarządzania Kryzysowego UMIG Wieliczka Krzysztof Kuhl, Prezes Powiatowego Zarządu OSP RP Władysław Kucharski, Komendant Miejsko Gminny Związku OSP RP Sebastian Szostak, Komendant PSP w Wieliczce Leszek Kasiński. Poświęcenia nowego wozu bojowego dokonał ks. Piotr Bieniek. To był ciężki i pełen emocji rok, gdyż druhowie z Chorągwicy od stycznia planowali cały proces. Oczekiwania na przyznanie środków z dofinansowań, a także na wyniki przetargu co wzbudzało wiele emocji. Efekt finalny tych starań przeszedł najśmielsze oczekiwania. Jako naczelnik OSP Chorągwica, bardzo się cieszę, że udało się pozyskać fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Wspomniany samochód na pewno wzmocni potencjał bojowy jednostki OSP Chorągwica, jednostki która działa w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego (KSRG) oraz w ramach Małopolskiej brygady obwodowej KRAK. Jest to współczesny samochód spełniający obecne wymagania stawiane strażakom-ratownikom - mówi Naczelnik OSP Chorągwica Marcin Dębowski. Samochód witany był z dużym rozmachem. Pomimo już kalendarzowej zimy pogoda była na tyle sprzyjająca, że pozwoliła zgromadzić liczne jednostki OSP oraz zaproszonych gości, mieszkańców - sympatyków - dodaje Prezes OSP Chorągwica Waldemar Perz.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje