niedziela, 5 czerwca 2022 10:31

Wieliczka. Pierwsza edycja zawodów wrotkarskich. Staną się tradycją?

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Pierwsza edycja zawodów wrotkarskich. Staną się tradycją?

W niedzielę 29 maja po raz pierwszy w Wieliczce odbyły się zawody w jeździe szybkiej na rolkach. W wydarzeniu wzięło udział ponad 140 uczestników z klubów wrotkarskich z Jasła, Zakopanego, Skawiny, Elbląga, Krakowa i oczywiście Wieliczan.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Wieliczki Artura Kozioła. Organizatorami wydarzenia było Miasto i Gmina Wieliczka, Wielicki Ośrodek Sportu oraz Krakowski Klub Wrotkarski KRAK.

Przybyłych uczestników zawodów, ich rodziny oraz kibiców na starcie powitała Dyrektor Wielickiego Ośrodka Sportu Angelika Waszkiewicz, życząc wszystkim zawodnikom wspaniałych wyników oraz bezpiecznego dotarcia do mety.

Na trasie zawodnicy mogli liczyć na wspaniały doping kibiców. Zawody odbyły się w różnych kategoriach wiekowych oraz na różnych dystansach. Trasa przebiegała ulicami: A. Mickiewicza, Powstania Warszawskiego, Legionów oraz ks. Goliana, na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom za udział w zawodach.

Uroczysta dekoracja zwycięzców oraz losowanie nagród odbyło się przed budynkiem Wielickiej Mediateki, gdzie puchary i nagrody dla uczestników wręczył Zastępca Burmistrza Piotr Krupa oraz Prezes KKSW KRAK Witold Kościelniak.

Burmistrz podziękował zawodnikom oraz organizatorom zapraszając na kolejną edycję zawodów już za rok.

fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje