piątek, 4 października 2019 09:55

Wieliczka: Stopa/Ślęczka Rally Team przed 53. Rajdem Dolnośląskim

Autor Marzena Gitler
Wieliczka: Stopa/Ślęczka Rally Team przed 53. Rajdem Dolnośląskim

W pierwszy weekend października br., odbędzie się 53. Rajd Dolnośląski, ostatnia już w tym sezonie 6. Runda Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Automobilklub Ziemi Kłodzkiej przygotował znacznie dłuższą trasę, bo aż 216 km podzielonych na 19 odcinków specjalnych, trzy dni rywalizacji i aż 7 nocnych prób. Dodatkową zachętą jest z pewnością podwójna liczba punktów, które są do zdobycia. Dlatego też na starcie nie może zabraknąć żółto – czarnej rajdówki BMW 318 iS, z numerem startowym 66 w której to wystartują zawodnicy zespołu rajdowego Stopa/Ślęczka Rally Team – Filip Stopa i Rafał Ślęczka.

Na piątek (4 października) o 17:30 zaplanowano ceremonię startu na rynku w Dusznikach-Zdroju. Ostatni z 19 odcinków zaplanowano na 13:50 w niedzielę, 6 października. Następnie, na 15:30 załogi ponownie udadzą się do centrum Dusznik-Zdroju, gdzie będzie zlokalizowana meta rajdu.

Filip Stopa: Przed nami 53. Rajd Dolnośląski. Jako zawodnik stratuję w tej imprezie po raz pierwszy. Musimy skupić się na zapoznaniu i przygotować dobry opis który szybko i pewnie doprowadzi nas na metę Rajdu. Mam nadzieję, że pomimo rekordowej liczby kilometrów jaką zafundował nam organizator do przejechania nasz samochód nie zawiedzie i pojawimy się na mecie.

Rafał Ślęczka: Przed nami finałowa runda Motul HRSMP. Po udanym Rajdzie Śląska, podchodzimy do tego startu mocno zmotywowani ponieważ po raz pierwszy mamy do przejechania ponad 200 km na „ostro”. Zapraszamy wszystkich kibiców rajdowych do odwiedzenia Dolnego Śląska w pierwszy weekend października. Trzymajcie za nas mocno kciuki !

mat. prasowe

Wieliczka - najnowsze informacje