wtorek, 6 grudnia 2022 12:49

Wieliczka. W hali sportowej w Mietniowie trwają prace wykończeniowe [FOTO]

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. W hali sportowej w Mietniowie trwają prace wykończeniowe [FOTO]

W Mietniowie prowadzone są prace wykończeniowe w ramach II etapu inwestycji przy kompleksie sportowym, który powstaje od strony północnej budynku Szkoły Podstawowej. Prace inwestycyjne przy hali sportowej o powierzchni użytkowej blisko 850 m2 zakończyły się w tym roku w ramach I etapu zadania - w kwocie blisko 3 mln zł.

Aktualnie trwa wykańczanie obiektu, prowadzone są prace wewnątrz budynku, na ten etap potrzeba blisko 4 mln zł., które zaangażowane są ze środków budżetu Miasta i Gminy Wieliczka.

Warto dodać, że dzieci w Szkole Podstawowej im. Anny Iskry w Mietniowie od roku szkolnego 2021/2022 uczą się już w rozbudowanej szkole, jej powierzchnia zwiększyła się dwukrotnie z 400 do niemal 900 mkw - powstały pomieszczenia dydaktyczne, stołówka, biblioteka, gabinety: stomatologiczny i logopedyczny, pomieszczenia administracyjno-biurowe, zaplecze sportowe oraz sanitarne. Wartość inwestycji edukacyjnej realizowanej w latach 2020 – 2021 w Mietniowie wyniosła 6,5 mln złotych, w całości została sfinansowana z budżetu Miasta i Gminy Wieliczka.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje