niedziela, 31 października 2021 11:51

Wiesław Jagiełło – stanowczy burmistrz o wielkim sercu

Autor Aleksandra Tokarz
Wiesław Jagiełło – stanowczy burmistrz o wielkim sercu

12 października z Krzeszowic dotarła smutna wiadomość – zmarł długoletni burmistrz i radny Rady Miejskiej. Wiesław Jagiełło odszedł mając 75 lat. - Małopolska utraciła zasłużonego samorządowca i człowieka wielkiego serca – wspominają współpracownicy.

- W pracy był zawsze pierwszy. Często umawiał się na spokojne, rzeczowe rozmowy tuż po godz. 7 rano, bo był już na stanowisku nim przyszli inni pracownicy. Doradził, pomógł, szukał rozwiązań problemów – wspominała burmistrza, jako swojego szefa, w rozmowie z Dziennikiem Polskim jedna z mieszkanek gminy.

W gminie Krzeszowice Wiesław Jagiełło uznawany jest jako wzór samorządowca – zarówno oddany w pełni gminie, pracowity, ale także spokojny, pogodny i przyjazny ludziom.

„Zasłużony dla Gminy”

- W naszej pamięci pozostanie jako człowiek niezwykle pracowity, prawdziwy samorządowiec, stanowczy, ale pełen życzliwości dla innych, wyróżniający się aktywną działalnością na rzecz wspólnoty lokalnej – podkreślali pracownicy Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach.

Wiesław Jagiełło był burmistrzem Gminy Krzeszowice przez trzy kadencje, w latach 1994 – 2006. Był także radnym Rady Miejskiej w Krzeszowicach w kadencjach: 1990-1994, 1994-1998, 2010-2014 oraz bieżącej, która rozpoczęła się w 2018 roku.

W 2019 roku uhonorowany został medalem „Zasłużony dla Gminy Krzeszowice”. Wówczas radni, z okazji trzydziestej rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku oraz piętnastej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej w Sali Herbowej krzeszowickiego magistratu, przyjęli deklarację. Podczas nadzwyczajnej sesji dziesięcioro mieszkańców otrzymało medale „Zasłużonych dla Gminy Krzeszowice”.

Medal, za swoją pracę na rzecz samorządu, otrzymał zarówno Wiesław Jagiełło, jak i jego żona Alicja. Wspomniano wtedy przygotowania do przeprowadzenia pierwszych, częściowo wolnych wyborów, a także tworzenie w Krzeszowicach Komitetu Obywatelskiego i ludzi, dzięki którym powstał. – Wykonywaliśmy tylko swoją pracę, która przez czas i miejsce stała się wyjątkowa – mówiła wtedy Alicja Jagiełło.

Strażak o nieocenionym zaangażowaniu

Wiesław Jagiełło był także honorowym druhem OSP Tenczynek. - Z przykrością, ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że zmarł Honorowy Druh Wiesław Jagiełło. Nasz przyjaciel i strażak o wielkim sercu, którego obecność, przychylność, wiedza i zaangażowanie są nieocenione i zapisały się na zawsze na kartach historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Tenczynku – napisali w mediach społecznościowych, tuż po śmierci burmistrza, strażacy z OSP Tenczynek.

Zmarł 12 października, w wieku 75 lat.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje