piątek, 18 czerwca 2021 06:45

Włamali się do zabytkowego budynku na terenie powiatu krakowskiego. Najmłodszy miał ... 17 lat

Autor Aleksandra Tokarz
Włamali się do zabytkowego budynku na terenie powiatu krakowskiego. Najmłodszy miał ... 17 lat

Podejrzani o kradzież z włamaniem do zabytkowego budynku, znajdującego się na terenie powiatu krakowskiego, wpadli w ręce policjantów z Komisariatu w Zabierzowie. Co ciekawe, sprawcy mieli od 17 - 20 lat.

Zgłoszenie, dotyczące włamania do zabytkowego budynku, gdzie sprawcy dostali się poprzez przecięcie kłódki i wyważenie skobla od drzwi, wpłynęło do funkcjonariuszy z Zabierzowa 12 kwietnia. - W toku czynności mundurowi ustalili, że włamywacze z wnętrza budynku ukradli oś do przyczepy kempingowej, zestaw stołowy składający się z kilkuset talerzy, mis i dzbanków, końcówki do układu kierowniczego pojazdu oraz metalową skrzynię o łącznej wartości 7800 złotych. Przedmioty te należały do użytkownika jednego z pomieszczeń znajdujących się na terenie obiektu - relacjonuje podkom. Justyna Fil, oficer prasowy KPP w Krakowie.

Policjanci rozpoczęli namierzanie włamywaczy. Sprawcami okazali się mieszkańcy Krakowa w wieku 17,19 i 20 lat, którzy zostali zatrzymani 2 czerwca. Jak ustalili policjanci, włamywacze na terenie obiektu, przy użyciu wykrywacza do metali, poszukiwali ukrytych lub porzuconych zabytków.

Mundurowi zatrzymali także ojca jednego z włamywaczy. 39-latek kierował groźby karalne wobec osób, które uważał za świadków całego zdarzenia.

- 4 czerwca w komisariacie wszyscy czterej usłyszeli zarzuty, młodsi dokonania kradzieży z włamaniem i nielegalnego poszukiwania ukrytych lub porzuconych zabytków na terenie zabytkowej nieruchomości, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, z kolei 39-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, co zagrożone jest karą do 2 lat więzienia - dodaje oficer prasowa.

Małopolska. Wskutek nawałnic ucierpiało ponad 2,3 tys. gospodarstw. Trwa liczenie strat
Wiadomości Małopolska. Wskutek gradu i intensywnego deszczu w największym stopniu poszkodowane zostały gminy w powiatach limanowskim, nowosądeckim, proszowickim i krakowskim.

fot. ilustracyjne/KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje