piątek, 15 stycznia 2021 22:01

Właściciel stoku w Podstolicach ukarany mandatem. Co jeszcze mu grozi?

Autor Marzena Gitler
Właściciel stoku w Podstolicach ukarany mandatem. Co jeszcze mu grozi?

Wielicka policja ukarała mandatem właściciela stacji narciarskiej Postolice Ski. Stok oficjalnie jest zamknięty, ale mieszkańcy zjeżdżają tam z dziećmi na sankach. Sprawa trafiła też do sanepidu.

Podstolice Ski to najbliższa od Krakowa stacja narciarska. Stok był otwarty do 27 grudnia, a potem w związku z rządowym zakazem funkcjonowania został zamknięty. Naśnieżony stok przyciąga jednak setki miłośników saneczkarstwa.

Od początku ponownego zamknięcia stoków są tu niemal codzienne kontrole policji, która z magafonami ostrzaga zjeżdżającyh na sankach, że łamią obostrzenia związane z pandemią. Właścicielowi zarzucono, że nielegalnie pobiera opłatę w formie sprzedaży serków górskich i oświetlił stok. Pisaliśmy o tym tu:

Wieliczka. Policja na stoku w Podstolicach. Przeszkadza im światło i sprzedaż góralskich serków
Podstolice Ski to najbliższa od Krakowa stacja narciarska. Stok był otwarty do 27 grudnia, a po zamknięciu w związku z rządowym zakazem funkcjonowania został zamknięty. Naśnieżony stok przyciąga jednak setki miłośników saneczkarstwa i... wielickich policjantów.

Jak poinformował Paweł Tomasik, rzecznik wielkckiej policji, w toku prowadzonego postepowania przez KPP w Wieliczce najemca stoku został ukarany mandatem karnym. Policja zarzuciła mu wykroczenie  z art. 116 par. 1 a kw  w   zw.  par. 10 ust.1 pkt. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Policja wystąpiła też z wnioskiem do sanepidu o nałożenie kary administracyjnej w stosunku do najemcy.

Policjanci nie ukarali żadnych osób korzystających ze stoku.  

10 stycznia na drodze dojazdowej do stoku Policjanci spisali około 100 nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Czynności w tej sprawie prowadzone są przez zespół wykroczeń KPP w Wieliczce.

- Działania Policji polegają na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie stoku oraz reagowaniu na popełniane w tym miejscu wykroczenia, zwłaszcza pod kątem prawidłowego parkowania pojazdów - poinformował rzecznik.

Jak widać na aktualnie wykonanym zdjęciu z kamery online, działania policji nie zniechęciły rodziców z dziećmi do korzystnia ze stoku. Wielu właścicieli stoków narciarskich w Małopolsce zapowiada otwarcie się pomimo rządowego zakazu i apeluje do premiera o otwarcie branży, której grozi bankructwo.

zobacz też:

100 obiektów otworzy się w poniedziałek tylko w tym regionie. Rzeczywiście?
Przedsiębiorcy z Karpacza, Szklarskiej Poręby czy Świeradowa Zdroju, którzy nie mogą prowadzić działalności ze względu od pandemiczne ograniczenia od najbliższego poniedziałku otwierają biznesy. Poinformowali o tym dziś na konferencji prasowej. Prezydent Sanów Zjednoczonych, Ronald Reagan, który by…
Kasina Ski, Słotwiny Arena - dramat ośrodków. Czy się otworzą?
Grupa Pingwina wspólnie z Polskimi Stacjami Narciarskimi i Turystycznymi wystosowała komunikat prasowy dot. aktualnej sytuacji naszej branży. Publikujemy poniżej jego treść. * Począwszy od 27 grudnia sezon narciarski został w Polsce zamrożony, pomimo że działał wcześniej w reżimie sanitarnym w…
“Wzywamy do wycofania projektu ustawy!” Samorządy dla Polski sprzeciwiają się zmianom dotyczącym mandatów
Samorządy dla Polski wydały oświadczenie dotyczące proponowanych przez PiS zmian w ustawie - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenie.
Turystyka w Wieliczce w dramatycznej sytuacji. Burmistrz apeluje do premiera o pomoc
Po przedłużeniu lockdownu rząd zapowiedział miliardowe wsparcie dla gmin górskich. O objęcie rządowym programem apeluje do premiera burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.
Kolejni posłowie PiS, których nie obowiązują obostrzenia?
Internauci i media ciągle komentują wyjazd byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz na narty wraz z synami, którzy, jak wszystko na to wskazuje jeździli na nartach bez aktywnej licencji ignorując obostrzenia, a już za progiem czeka kolejna afera. Jak informuje portal o2.pl, dwaj politycy rządzącej parti…
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje