piątek, 23 września 2022 12:16

Właściwości światła LED

Autor Artykuł sponsorowany
Właściwości światła LED

Proces wyboru oświetlenia do domu lub firmy nie zawsze jest łatwy. Zazwyczaj stawiamy na ledowe lampy, które dają liczne korzyści. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że oprawy ze światłem LED są efektywne i wytrzymałe. Jakie jeszcze zalety są godne uwagi? Jakie właściwości ma światło LED?

Światło LED – dlaczego warto w nie inwestować?

Poszukując ciekawych rozwiązań, warto wziąć pod uwagę oświetlenie firmy Soled. Znajdziemy tutaj doskonałą jakość i atrakcyjne ceny. Ledy są cenione na rynku już od wielu lat. To energooszczędny rodzaj oświetlenia, który daje nam komfort każdego dnia. Wszystko to sprawia, że światło LED bazuje również na walorach estetycznych. Lampy mogą mieć różne kształty i wielkości, dlatego sprawnie dopasujemy je do konkretnych miejsc. Pamiętajmy o tym, że oświetlenie LED jest bezpieczne dla środowiska i naszego zdrowia. To technologia pełna możliwości, która z roku na rok coraz bardziej wypiera inne źródła światła.

Trwałe i efektywne oświetlenie

Oświetlenie LED cechuje się efektywnością i trwałością. Czas pracy diody wynosi nawet 50 tys. godzin, co wskazuje, że światło posłuży nam ok. 5 lat. Tradycyjne żarówki z pewnością gasną znacznie szybciej. Ponadto ledy nie przestają działać od razu, lecz stopniowo. Użytkownik wcześniej przygotuje się na wymianę żarówek.  To ogromna wygoda i komfort dla każdego klienta. Co jeszcze jest godne uwagi? Oprawy ledowe wyróżniają się dużą efektywnością. W celu wytworzenia światła korzystają z mniejszej ilości energii, niż w innych przypadkach. Bardzo szybko się włączają (po upływie kilku mikrosekund). Porównując je do klasycznych żarówek, zauważamy znacznie więcej zalet. Tradycyjna żarówka zaczyna świecić jasno dopiero po kilku sekundach.

Wytrzymałość diod LED

Oświetlenie ledowe to gwarancja wytrzymałości. W składzie diod LED znajdują się dwa półprzewodniki i dwie elektrody. To oznacza, że są niezwykle odporne na uszkodzenia. Ledy nie uszkodzą się w razie uderzenia, upadku, czy też nacisku, tak jak ma to miejsce w zwykłej żarówce. Każdy użytkownik może cieszyć się różnorodnymi oprawami ledowymi. Istnieją nawet diody 2-milimetrowe, które umieścimy na drukowanych płytkach.

Warianty kolorystyczne oświetlenia

Producenci ledów dają możliwość skorzystania z wielu różnych kolorów. Diody zawierają trzy segmenty, z których każdy jest przypisany jednej barwie z systemu kolorów RGB (zielona, niebieska lub czerwona). Odpowiednie połączenie tych kolorów sprawia, że powstają inne barwy. Ich ilość jest praktycznie nieograniczona, co daje nam sporo możliwości podczas zakupu światła LED. Znane marki na każdym kroku zaskakują nas nowymi pomysłami. Oświetlenie jest stosowane w każdym wnętrzu, a proces doboru wymaga dokładnego rozplanowania przestrzeni. Musimy dobrać odpowiednią lampę i barwę światła zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Jak widać, oświetlenie ledowe ma liczne właściwości. To energooszczędne rozwiązanie, idealne w każdym domu i w firmie. Standardowe żarówki coraz częściej są zastępowane przez nowoczesne, bezpieczne i trwałe diody LED.

Foto: pixabay

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje