wtorek, 8 marca 2022 12:04

„Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Przygotuj paczkę dla kobiet uciekających z Ukrainy

Autor Joanna Obajtek
„Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Przygotuj paczkę dla kobiet uciekających z Ukrainy

– Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do przygotowania paczek dla kobiet uciekających z Ukrainy – damskiego niezbędnika, który zawierać będzie artykuły pierwszej potrzeby – mówi Nina Gabryś z Urzędu Miasta.

– Kobiety niosą ogromne brzemię wojennych konsekwencji, podróżując z dziećmi, często w tragicznych warunkach, by znaleźć w Polsce schronienie – pisała Swiatłana Aleksijewicz w reportażu „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Tegoroczny Dzień Kobiet to świadectwo kobiecej siły i solidarności z akcją „Kobiety dla Kobiet!

Urząd Miasta Krakowa wystartował z akcją „Kobiety dla Kobiet #solidarnekrakowianki”. Jej celem jest wsparcie kobiet z Ukrainy.

Co zapakować do paczki?

  • nowe podkoszulki, staniki, figi i ciepłe rajstopy
  • kosmetyki takie jak mydło, szampon, krem do twarzy, krem do rąk i dezodorant
  • produkty higieniczne takie jak podpaski, tampony i wkładki
  • pilniki do paznokci, chusteczki nawilżające do twarzy, płatki kosmetyczne oraz szczotki do włosów.

Każda paczka powinna być opisana hasłem „Kobiety dla kobiet” i rozmiarem bielizny: S/M/L/XL/XXL. Dodatkowo należy poinformować wolontariusza, że przekazujemy rzeczy w ramach akcji „Kobiety dla kobiet”.

Paczki można przywozić codziennie do punktu na Stadionie Miejskim im. H. Reymana przy ul. Reymonta 20, od 12:00 do 18:00 w dni robocze, a w weekendy między 9:00 a 18:00. Akcja  „Kobiety dla Kobiet #solidarnekrakowianki” potrwa do końca marca.

Grafika promująca akcję/ Fot. materiały prasowe/kraków.pl

Fot. unsplash

Kraków

Kraków - najnowsze informacje