czwartek, 20 sierpnia 2020 13:29

Wolbrom: Ponad 200 tysięcy złotych dotacji na drogi. Które odcinki zostaną wyremontowane?

Autor Justyna Niemiec
Wolbrom: Ponad 200 tysięcy złotych dotacji na drogi. Które odcinki zostaną wyremontowane?

Gmina Wolbrom otrzymała 209 tys. złotych dotacji na drogi dojazdowe do pól. Jest to najwyższa przyznana kwota dotacji spośród samorządów powiatu olkuskiego.

Zarząd Województwa Małopolskiego na dotacje dla gmin na remonty dróg dojazdowych do pól uprawnych przeznaczył w tym roku prawie 13 mln zł. Z programu skorzystają 162 samorządy z całego regionu.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Wolbrom

Gmina Wolbrom wnioskowała w tym roku o kwotę 553 tys. złotych na remont ośmiu odcinków dróg prowadzących do pól położonych zarówno w sołectwach jak i w granicach miasta. Przyznana przez Zarząd Województwa Małopolskiego kwota blisko 209 tysięcy złotych, plus tej samej wysokości kwota z budżetu Gminy Wolbrom pozwolą tym samym na wyremontowanie 6 najpilniejszych odcinków dróg o łącznej długości ok. 1,82 km w Brzozówce, Dłużcu, Kąpielach Wielkich, Porębie Górnej, Porębie Dzierżnej i Wolbromiu (ul. Łabędzia).

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Wolbrom

W ubiegłym roku, dzięki dotacji 150 tys. złotych oraz wyłożeniu tej samej kwoty z budżetu Gminy został wyremontowany 650 metrowy odcinek ul. Glinianej w Wolbromiu, a w 2018 r. dzięki tej samej wysokości dotacji, asfaltową nawierzchnię uzyskała ul. Gliniana na odcinku 670 metrów. Z kolei w latach wcześniejszych wygodne nawierzchnie otrzymały drogi dojazdowe do pól w kilkunastu sołectwach naszej gminy.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Wolbrom

Info i foto: Urząd Miasta i Gminy Wolbrom

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje