czwartek, 3 grudnia 2020 11:28

Wozy bojowe ozdobione tysiącami światełek. W Gminie Krzeszowice szykuje się Mikołajkowa Parada Strażacka

Autor Aleksandra Tokarz
Wozy bojowe ozdobione tysiącami światełek. W Gminie Krzeszowice szykuje się Mikołajkowa Parada Strażacka

Przez 15 miejscowości, wchodzących w skład Gminy Krzeszowice, przejedzie Mikołajkowa Parada Strażacka. Niezwykła akcja jest pomysłem strażaków z OSP Tenczynek. Oprócz radości, którą z pewnością dostarczą dzieciom, ważnym elementem tego wydarzenia jest pomoc strażakowi z OSP Wola Filipowska, który walczy z glejakiem.

-W tym roku Święty Mikołaj postanowił wraz ze strażakami OSP umilić chwilę dzieciom mieszkającym w Gminie Krzeszowice. Dowiedział się jak bardzo były grzeczne i postanowił spędzić u nas trochę więcej czasu – informują strażacy z OSP Tenczynek.

Parada ma także szczytny cel. Jej ważnym elementem jest pomoc Piotrowi Dębskiemu, strażakowi z OSP Wola Filipowska, który walczy ze złośliwym guzem mózgu. Na pomoc w leczeniu i rehabilitacji ruszyła już internetowa zbiórka. Podczas Mikołajkowej Parady strażacy będą mieć ze sobą puszki, do których mieszkańcy będą mogli wrzucać datki, by wspomóc chorego strażaka.

-Świętego Mikołaja nie sposób będzie nie zauważyć. Ogromna ilość samochodów strażackich będzie oświetlać mu drogę aby bezpiecznie podróżował po naszej okolicy, a i strażacy na ten czas zamienią hełmy na czapki dzielnych pomocników – dodają strażacy.

Mikołajkowy orszak wyruszy z Krzeszowic 6 grudnia o godzinie 16. Trasę św. Mikołaja zaplanowano następująco: - Krzeszowice - Miękinia - Ostrężnica - Nowa Góra - Czerna - Paczółtowice - Dębnik - os. Czatkowice - os. Żbik - Siedlec - Nawojowa Góra - Frywałd - Sanka - Zalas - Rudno - Tenczynek - Wola Filipowska.

Strażacy przypominają, że osoby, które będą chciały odwiedzić Mikołaja i pomocników na postojach muszą pamiętać o maseczkach i zachowaniu odległości.

fot. Facebook/OSP Tenczynek

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje