sobota, 28 maja 2022 20:44

Wpuścił do mieszkania kobietę, która miała zostawić kartkę dla sąsiada. Nie zorientował się, że to oszustwo

Autor Mirosław Haładyj
Wpuścił do mieszkania kobietę, która miała zostawić kartkę dla sąsiada. Nie zorientował się, że to oszustwo

Nie każdy, kto puka do mieszkania, ma uczciwe zamiary. Przekonał się o tym się 87-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego. Starszy pan wpuścił do mieszkania kobietę, która chciała zostawić w drzwiach wiadomość dla sąsiada. Mieszkaniec Jaroszowca padł ofiarą przestępstwa i stracił 1700 złotych.

25 maja o godzinie 11 do jednego z mieszkańców Jaroszowca zapukali kobieta i mężczyzna. Kiedy właściciel mieszkania otworzył drzwi, para poprosiła go o długopis i kartkę. Twierdzili, że nie zastali sąsiada i chcieli napisać do niego wiadomość. Nieświadomy zagrożenia senior wpuścił kobietę do środka i udał się z nią do pokoju po kartkę i długopis. Kiedy znalazł rzeczy, o które prosiła, odprowadził ją do drzwi wyjściowych. Po chwili 87-latek wrócił do pokoju i wtedy zorientował się, że ze stołu „zniknęło”  1700 złotych – pieniądze, które miał przygotowane na opłacenie rachunków. Zdenerwowany sytuacją 87-latek wyszedł z mieszkania szukać pomocy.

-Apelujemy do mieszkańców o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. Nie wpuszczajmy do mieszkania osób nieznajomych, tylko w taki sposób możemy ustrzec się przed podobnymi sytuacjami. Bądźmy czujni i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Nie obawiajmy się powiadomić o zagrożeniu Policję. Nie dajmy szans przestępcom!

-apelują policjanci.

Inf.: KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje