czwartek, 7 grudnia 2023 12:46

Wracając ze szkoły, zobaczył mężczyznę leżącego w śniegu. 11-latek zachował się wzorcowo

Autor Patryk Trzaska
Wracając ze szkoły, zobaczył mężczyznę leżącego w śniegu. 11-latek zachował się wzorcowo

Wracając ze szkoły, 11-latek zauważył leżącego w śniegu, który nie dawał znaków życia. Chłopiec od razu pobiegł po pomoc. Pomimo faktu, że ta historia nie zakończyła się szczęśliwie, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej mł. insp. Albert Kogut podziękował chłopcu za jego godną naśladowania postawę.

W minionym tygodniu 11-letni Mateusz, w miejscowości Zasadne (powiat limanowski) wracając ze szkoły, zauważył leżącego na śniegu mężczyznę. Chłopie nie zawahał się i od razu do niego podszedł, a gdy zobaczył, że mężczyzna nie daje żadnych oznak życia, natychmiast pobiegł po pomoc do jednego z pobliskich domów i zaalarmował mieszkańców o leżącym na śniegu mężczyźnie.

Niestety finał tej historii nie był szczęśliwy, jednak postawa i zachowanie chłopca zasługuje na uznanie. W Szkole Pozastawowej w Zasadnem  podczas uroczystego apelu I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej mł. insp. Albert Kogut, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba oraz Prezes OSP w Zasadnem Adam Barnaś podziękowali i pogratulowali 11-letniemu Mateuszowi przykładnej postawy obywatelskiej.

Mimo młodego wieku chłopiec nie pozostał obojętny na los drugiego człowieka. Mateusz otrzymał list gratulacyjny oraz pamiątkowe upominki. Wszystkim dzieciom goście przekazali słodycze oraz odblaski.

fot. pixabay

Źródło: KPP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka