wtorek, 26 maja 2020 14:48

Wróćmy do dobrego zwyczaju jedzenia na mieście

Autor Głos 24
Wróćmy do dobrego zwyczaju jedzenia na mieście

Wprowadzony przez rząd zakaz funkcjonowania gastronomii sprawił, że byliśmy skazani na gotowanie i jedzenie w domu. Prawie zapomnieliśmy, jak to lubimy jeść na mieście. A w Wieliczce i okolicy wybór jest naprawdę ogromy. Każdy znajdzie swoje ulubione jedzenia poza domem.

Dlaczego lubimy jeść na mieście?

Jedząc poza domem możemy zjeść to, na co akurat mamy ochotę. Wybrać kabab lub tradycyjnego schabowego z zasmażoną kapustą. Gotowy posiłek otrzymamy najpóźniej w kilkadziesiąt minut. Frytki czy pizzę najszybciej zjemy właśnie w lokalnej restauracji czy pizzerii, a najlepszy burger z ulubionym sosem i dodatkami w lokalnej burgerowni. Tak samo jest z pierogami. Samo kupienie produktów zajmie nam więcej czasu niż zamówienie ich na mieście.

Do potraw orientalnych potrzebne są specjalne składniki czy przyprawy, które nie są łatwo dostępne, albo nie opłaca się ich kupować dla jednej potrawy, dlatego łatwiej zjeść je na mieście. Warto pamiętać, że pizza najlepsza jest z odpowiedniego pieca, a sushi przygotowane na miejscu przez sushimastera.

Nie tylko samo jedzenie

Niedzielny obiad poza domem może stać się tradycją i miłą odmianą od codzienności. Dzieci w restauracji nauczą się kulturalnie jeść. Kolacja na mieście to najlepszy sposób na dokonały relaks, oderwanie się od rutyny, jedzenia przed telewizorem, czy w kuchni. Kiedy nachodzi nas ochota na coś słodkiego, zamiast jeść po raz kolejny batonik z Żabki, warto zrobić sobie przerwę i wpaść na lody, czy gofry. Każdego dnia warto zrobić dla siebie coś dobrego.

Gdzie warto zjeść na mieście w powiecie wielickim?

Wartość jedzenia poza domem wspaniale podkreślił popularny program Magdy Gessler „Kuchenne Rewolucje”. Warto znać lokalne bary, restauracje i miejsca z jedzeniem na wynos, tak, żeby można było od razu dokonać właściwego wyboru. Wybrać się na najsmaczniejsze lody czy naleśniki. Tę wiedzę docenimy, gdy odwiedzą nas niespodziewani goście i będziemy chcieli zaproponować im dobre i zdrowe potrawy.

Jedzenie na mieście się opłaca

Znajomość lokalnej oferty gastronomicznej jest wręcz niezbędna, gdy spędzamy wiele czasu w pracy i brakuje go nam na jedzenie. Jest wiele miejsc, gdzie ulubioną potrawę można zamówić przez telefon, a potem podjechać i zjeść, gdy już będzie gotowa. Taką szybką i sycącą przekąską jest na przykład smaczna zapiekanka prosto z pieca.

Czasem taniej jest zjeść poza domem, niż gotować obiad dla dwojga. Nie musimy zastanawiać się co ugotować, tracić czasu na przygotowanie posiłku, robić zakupów i przede wszystkim zmywać. Nie zapomnijmy też, że większość firm oferuje posiłki z dostawą, gdy więc nie chce nam się jednak wychodzić z domu, możemy je zamówić na wynos.

Gdzie zjeść?

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje