poniedziałek, 23 sierpnia 2021 07:32

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o karmach dla psa

Autor Artykuł sponsorowany
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o karmach dla psa

Gotowa karma dla psów, zawierająca wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy  mikroelementy to najprostszy sposób na wartościowe odżywianie twojego pupila, jego zdrowe zęby i świetne samopoczucie. Wysokiej jakości karma dla psa zapewni mu wszystko, co niezbędne. Na rynku znajdziemy karmy suche i karmy mokre od najrozmaitszych producentów - jaka jest najlepsza karma dla psa?

  • Karmy suche a karmy mokre
  • Karma sucha dla psa - czy to zdrowe?
  • Sucha karma - zalety
  • Suche karmy wysokiej jakości - czym się charakteryzują?

Karmy suche a karmy mokre

Czy sucha karma dla psa to dobre rozwiązanie? Jaki rodzaj karmy wybrać? Jakie są zalety suchej karmy, a czym charakteryzuje się karma mokra? To pytanie zadaje sobie każdy świeżo upieczony właściciel psa, chcący zadbać o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Warto wiedzieć, że nie istnieje jedna najlepsza sucha karma, podobnie jak nie ma jednej, odpowiedniej dla każdego psa karmy mokrej. Jest to kwestia indywidualna - zależnie od aktywności psa, jego wieku, potrzeb, stanu zdrowa lub rasy.

Karmy suche różnią sią od karm mokrych jedynie zawartością wody. W procesie produkcyjnym pożywienie poddawane jest odpowiedniej obróbce - dzięki czemu karma sucha dla psa zawiera dokładnie te same składniki, co karma mokra.

Karma sucha dla psa - czy to zdrowe?

Coraz większa liczba właścicieli psów karmi swoje zwierzęta karmami suchymi. Jest to rozwiązanie wygodne, szybkie i proste - niekiedy mogą się jednak pojawić pewne wątpliwości. Jeśli nie jesteś pewien, czy suchy pokarm na pewno będzie odpowiedni dla twojego psa - nie masz się czego obawiać. Wysokiej jakości suche karmy zawierają wszystko, czego pies potrzebuje do szczęścia, zdrowia i dobrego samopoczucia, a dodatkowo - często są dla zwierząt wyjątkowo smaczne.

Sucha karma - zalety

Suche karmy dla psów są bardzo łatwe i wygodne w przechowywaniu. Dzięki ograniczeniu wilgotności, nie psują się i nie pleśnieją - pomimo tego, że nie zawierają zbędnych konserwantów. Sprawia to, że taką karmę możesz przechowywać przez długi czas - na pewno nic złego się z nią nie stanie.

Suche karmy dla psów zawierają wysoką, skondensowaną ilość białka i energii. Dodatkowo - zawarte w nich węglowodany są wyjątkowo łatwo strawne, a witaminy i minerały dobrze przyswajalne. Psy uwielbiają smak suchych karm! To bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż karmy zawierające wodę.

Suche karmy wysokiej jakości - czym się charakteryzują?

Dobra karma to taka, do której wytworzenia użyto wysokiej jakości surowców i produktów ze sprawdzonych źródeł. Niestety - obecnie żadne przepisy nie regulują składu gotowego pożywienia dla psów, w sklepach znajdziesz więc zarówno produkty o doskonałym składzie, jak i takie, które nie nadają się do niczego. Na co warto zwrócić uwagę?

Wysokiej jakości karma powinna zawierać dużą ilość mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego. To najważniejsze kryterium - drugim jest niska zawartość zbóż, a najlepiej całkowity ich brak. Dobra karma jest wzbogacona dodatkowymi składnikami odżywczymi, jest też dostosowana do potrzeb określonej grupy psów.

Odpowiednie odżywianie jest ważne zarówno w przypadku psów dorosłych, jak i rosnących nadal szczeniaków. Wysokiej jakości karma zaspokoi wszystkie potrzeby żywieniowe twojego psa -  nawet, jeśli ma on wrażliwy przewód pokarmowy, alergie lub inne szczególne wymagania. By zakupić karmę, która zawiera wszystkie niezbędne substancje odżywcze - odwiedź sklep zoologiczny Apetete, w którym znajdziesz szeroki wybór mokrej, wilgotnej i suchej karmy.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje