środa, 30 sierpnia 2023 15:11

Wszystko działo się za zamkniętymi drzwiami. Znęcał się psychiczną i fizyczną nad żoną

Autor Patryk Trzaska
Wszystko działo się za zamkniętymi drzwiami. Znęcał się psychiczną i fizyczną nad żoną

Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch mieszkańców powiatu olkuskiego, podejrzanych o znęcanie się.  Mieli oni pastwić się psychicznie i fizycznie nad żonami. Wszystko działo się za zamkniętymi drzwiami.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany podczas domowej awantury, którą wszczął w minioną środę. Wezwany wówczas na miejsce patrol Policji ustalił, że pijany 61-latek stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej żony.

W dniu interwencji mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia oraz spaleniem domu. Agresor został zatrzymany. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 61-latkowi zarzutu znęcania się. W piątek (25.08. br.) olkuski sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz  policjantów i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Tego samego dnia, przed sądem stanął 50-letni mężczyzna, który również stosował przemoc wobec swojej żony. Mężczyzna odpowie za znęcanie się psychiczne i fizyczne. W tym przypadku również sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Olkusz

fot. policja.pl

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka