piątek, 1 kwietnia 2022 13:29

Po mieście najlepiej na rowerze! W maju rusza kampania „Dom, rower, praca”

Autor Joanna Obajtek
Po mieście najlepiej na rowerze! W maju rusza kampania „Dom, rower, praca”

Miejski, górski, czy trekkingowy? Po ulicach miasta najlepiej podróżuje się miejskim, przy okazji ratując zdrowie. Dotleniony organizm, lepsza praca serca, płuc i zmniejszone ryzyko zawału i miażdżycy, to tylko jedne z wielu zalet przerzucenia się z samochodu na... rower.

Żaden samochód nie poprawi nam zdrowia. Do zmian dojdzie tylko po przestawieniu się na rower, który zalet ma bardzo dużo. Krakowska kampania „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko” ma do niej zachęcić. Przy okazji można wygrać fajne nagrody.

W niedzielę, 1 maja rozpocznie się miejska kampania rowerowa, która potrwa do końca listopada. Jej adresatami są pracodawcy i pracownicy z Krakowa i jego okolic.  Celem organizatorów jest przekonanie ich do jak najczęstszych dojazdów na rowerze do i z pracy. Z kolei promocja ekologicznych jednośladów ma zmierzać do poprawy jakości życia w mieście, zmniejszenia zatłoczenia ulic, walki ze zmianami klimatu oraz zachęcenia do zdrowego stylu życia i sprawności fizycznej.

– To już 6. edycja kampanii. Jej rezultaty co roku są bardzo obiecujące – co piąta osoba rezygnuje w jej ramach z samochodu na rzecz roweru – informuje Urząd Miasta Krakowa, odpowiedzialny za kampanię.

Coroczna akcja podbija serca krakowskich pracowników. Na aktywnych uczestników czeka wiele wartościowych nagród.  m.in. akcesoria rowerowe, karty podarunkowe do sieci drogerii, sklepów spożywczych, kawiarni, księgarni, kupony do sklepów rowerowych lub sportowych, kupony do restauracji, bilety do kina.

Kampania „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko” startuje 1 maja, ale zgłosić się można tylko do 19 kwietnia. Osoby, które chciałyby dołączyć do kampanii powinny napisać maila na adres organizatora lub zadzwonić pod numer tel. 12 616 87 70. Warunkiem przystąpienia do kampanii jest akceptacja regulaminu. Dołączenie do kampanii będzie możliwe także w kolejnych miesiącach.

Fot. pixabay

Kraków

Kraków - najnowsze informacje