piątek, 26 marca 2021 10:08

Wypadek karetki w Czyrnej. Dramatyczne ustalenia policjantów

Autor Aleksandra Tokarz
Wypadek karetki w Czyrnej. Dramatyczne ustalenia policjantów

Do groźnego wypadku karetki pogotowia doszło 7 marca w Czyrnej. Pojazd wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Ranni zostali jadący nią ratownicy medyczni.

Karetka Zespołu Ratownictwa Medycznego K02-042 wypadła z drogi na trasie z Krynicy-Zdroju. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że karetka Pogotowia Ratunkowego na łuku drogi wpadła w poślizg, uderzyła w przydrożne drzewo i przewróciła się na lewy bok. We wnętrzu w przedniej części kabiny znajdowało się dwóch ratowników medycznych, którzy nie mogli opuścić pojazdu o własnych siłach. W przedziale medycznym w trakcie wypadku nie był transportowany pacjent – informują strażacy z PSP Nowy Sącz.

Groźny wypadek karetki pogotowia. Lądował śmigłowiec
Karetka pogotowia, którą jechali ratownicy medyczni, wypadła z drogi i przewróciła się na bok. Do wypadku doszło ok.godz. 13 w miejscowości Piorunka (gm. Krynica-Zdrój). Karetka Zespołu Ratownictwa Medycznego K02-042 wypadła z drogi i przewróciła się na bok. Jadący nią ranni zostali ratownicy me…

Ranni zostali dwaj ratownicy: 43 i 62-latek. Starszy z nich doznał na tyle poważnych obrażeń, iż niezbędna okazała się pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Załoga ambulansu stacjonowała w Uściu Gorlickim. Ratownicy wracali do bazy po tym, jak przetransportowali pacjenta do szpitala w Krynicy.

Policjanci mają już pierwsze ustalenia w tej sprawie. - 43-letni ratownik był trzeźwy. Natomiast 62-latek był w stanie nietrzeźwości - wynik badania z krwi to ponad pół promila. Obecnie jest prowadzone postępowanie, mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku i tego, który z ratowników kierował ambulansem w chwili zdarzenia - informuje Justyna Basiaga, rzecznik sądeckiej policji.

fot. PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje