czwartek, 2 lipca 2020 18:49

Wypadek pod Częstochową. 32 rannych

Autor Marzena Gitler
Wypadek pod Częstochową. 32 rannych

6 osób w stanie ciężkim, 28 w szpitalu, uszkodzona i spalona ciężarówka, rozbity autobus i gigantyczne korki to efekt wypadku, do którego doszło na DK 1 w Bogisławicach (gm. Kruszyna, woj. śląskie). Na szczęście nikt nie zginął.

Do wypadku doszło przed godz. 14. Na krajówce zderzyły się dwie ciężarówki, jedna wpadła na autobus. Wypadek był dramatyczny. Jedna ciężarówka, przewożąca łatwopalne substancje stanęłą w płomieniach. W rozbitym autobusie, który był tuż obok jechał kilkadziesiąt osób. Część została ciężk ranna.

Jak wstępnie ustaliła Policja w cysternie, wiozła sypki materiał pękła opona. Ciężki pojazd uderzył w autokar i samochód z przyczepą, który przewoził substancje łatwopalne. Kabiny obu ciężarówek i jedna naczepa zapaliły się. Jedna ciężatówka spłonęła doszczętnie. Autokar ma rozbity przód i tył.

?Wypadek masowy DK1 w miejscowości Bogusławice trasa całkowicie zablokowana ?

Posted by OSP KSRG Kruszyna on Thursday, July 2, 2020

Kierowca autobusu został uwięziony w pojeździe. Uwolnili do strażacy przy pomocy specjalitycznego sprzętu. Autobusem jechało ok. 40 osób, w większości Ukraińców, którzy jechali do pracy.

Obecnie na DK1 ❕

Posted by OSP Bogusławice on Thursday, July 2, 2020

Na miejsce skierowano cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wojskowy helikopter. Strażacy zorganizowali miejsce, gdzie udzielno pierwszej pomocy i segregowano rannych. Sześć osób zostało ciężko rannych. 28 przetransportowano do szpitali.

Policja zorganizowała objazdy.

foto: OSP Kruszyna

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka