poniedziałek, 4 listopada 2019 16:04

Wypadek pod Olkuszem. Dziewiętnastolatek zginął na miejscu

Autor Marzena Gitler
Wypadek pod Olkuszem. Dziewiętnastolatek zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Olkuszu. Młody mężczyzna, który szedł drogą przed świtem został potrącony przez samochód. Nie udało się go uratować.

Do zdarzenia doszło w niedziele, 3 listopada około godziny 5.20 na drodze wojewódzkiej nr 783.  w Olkuszu. Osobowe audi A6, którym kierował 22-latek, jadąc w stronę Wolbromia, potrąciło pieszego. 19-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Jak wstępnie ustalili policjanci, zdarzenie miało miejsce poza terenem zabudowanym, na nieoświetlonym odcinku drogi. Na razie nie wiadomo, w jakim kierunku poruszał się pieszy.

Na miejscu wypadku obecny był Prokurator i biegły sądowy z zakresu wypadków drogowych. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olkuszu. Dopiero po jego zakończeniu, będzie wiadomo dokładne jaka była przyczyna i okoliczności tego wypadku.

Apelujemy o ostrożność na drodze i przypominamy o obowiązku korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Widoczność na drodze ma szczególne znaczenie. Wcześnie zapadający zmrok powoduje, że osoba poruszająca się po drodze bez jakichkolwiek elementów odblaskowych nie jest widoczna, a kierujący pojazdem zauważy ją w ostatniej chwili.

inf. i foto: KPP w Olkuszu

zobacz też:

Nie żyje Grzegorz Śliwka, 19-letni piłkarz Przemszy Klucze

Olkusz - najnowsze informacje