poniedziałek, 3 czerwca 2024 08:06

Wyrzucił niedopałek papierosa. Tym zwrócił uwagę policjantów

Autor Norbert Kwiatkowski
Wyrzucił niedopałek papierosa. Tym zwrócił uwagę policjantów

Jazda w stanie nietrzeźwości, brak uprawnień do kierowania i... można by tak dalej wymieniać. 29-latek z gminy Brzeszcze mocno narozrabiał, dlatego najprawdopodobniej najbliższy czas spędzi w więzieniu.

Całe zdarzenie miało miejsce w nocy z 1 na 2 czerwca. Policjanci z Oświęcimia, tuż po godzinie 23.30 na ulicy Legionów, zauważyli samochód marki Volkswagen, który posiadał usterkę oświetlenia. Ponadto kierowca z pojazdu na jezdnię wyrzucił niedopałek papierosa.

Mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania, dając kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze, przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą volkswagena siedział 29-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze. Już na wstępie policjanci wyczuli woń alkoholu, a badanie wykazało 0.8 promila u mężczyzny. Ponadto okazało się, że kierował samochodem, pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.  W związku z powyższym został zatrzymany.

Teraz młodego mężczyznę czekają poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka