wtorek, 14 maja 2024 14:00

Wysłał pożegnalnego sms-a. Kilka chwil później rozległ się krzyk kobiety

Autor Mirosław Haładyj
Wysłał pożegnalnego sms-a. Kilka chwil później rozległ się krzyk kobiety

Policjanci z Brzeźnicy pomogli uratować życie mężczyzny, który chciał odebrać sobie życie. Niedoszły samobójca trafił do szpitala.

Zgłoszenie o mężczyźnie w kryzysie emocjonalnym wpłynęło do oficera dyżurnego wadowickiej komendy kilka dni temu.

Dzwoniący przekazał mundurowym, że otrzymał od mieszkańca gminy Brzeźnica niepokojące wiadomości. Wynikało z nich, że nadawca chce się z nim pożegnać. Do akcji ruszył patrol policji z brzeźnickiego komisariatu.

-Policjanci wiedzieli, że przy takich interwencjach liczy się każda minuta, dlatego niezwłocznie pojechali pod adres, gdzie według ustaleń miał on zamieszkiwać, jednak pomimo pukania i dzwonienia nikt nie otworzył im drzwi. Policjanci weszli do mieszkania przez otwarte okno, gdzie nikogo nie ujawnili. Mundurowi po rozpytaniu sąsiadów rozpoczęli poszukiwania w terenie, do których dołączyli także inni funkcjonariusze. W trakcie penetracji terenu, gdy policjanci z Brzeźnicy powrócili w okolice miejsca zamieszkania poszukiwanego mężczyzny nagle usłyszeli krzyki kobiety dobiegające z pobliskiego ogrodu, gdzie znajdował się poszukiwany mężczyzna, który jak się okazało, podjął już próbę samobójczą

-informują policjanci.

Poinformowany o sytuacji dyżurny wysłał na miejsce ratowników medycznych. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

-Ta sytuacja miała swój szczęśliwy finał. Pamiętajmy, że każdy z nas może mieć słabsze chwile. Na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji pomocowych m.in. powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej, ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne.
Przypominamy, że na terenie Wadowic, pomocy i wsparcia w kryzysie udziela np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radoczy, ul. Dworska 9, tel. 33 873 10 01, e-mail: http://kontakt@oikradocza.pl lub Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Wadowicach, ul. Adama Mickiewicza 15, tel. 33 870 90 00, e-mail: http://pcpr-wadowice@pcpr-wadowice.pl

-przekazali funkcjonariusze.

Inf.: policja

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka