wtorek, 2 lutego 2021 11:50

Z pomocą dla chrzanowskiego Hospicjum

Autor Wiktoria Mitura
Z pomocą dla chrzanowskiego Hospicjum

Gmina Libiąż odpowiedziała na prośbę chrzanowskiej filii Hospicjum Homo Homini im. św. Brata Alberta w Jaworznie i zakupiła sprzęt potrzebny pracownikom w codziennej pracy. Zgodnie z nowymi wytycznymi NFZ od 2021 roku każdy pracownik musi prowadzić dokumentację medyczną w miejscu udzielania świadczenia czyli w domu pacjenta.

Ten obowiązek dotyczy nie tylko lekarzy, ale także pielęgniarek, fizjoterapeutów i psychologów, którzy odwiedzają chorych w ich domach. Aktualnie chrzanowska filia hospicjum otacza opieką 30 pacjentów. 3 osoby są z gminy Libiąż.

- Trzeba sobie pomagać. Zwłaszcza w tych trudnych czasach. Dlatego nie mogliśmy pozostać obojętni wobec prośby chrzanowskiej filii Hospicjum, która zwróciła się do gminy Libiąż o zakup nowego laptopa – mówi burmistrz Jacek Latko.

Laptop kosztował 3299 zł. W poniedziałek burmistrz osobiście przekazał go na ręce pani Marii Ciupek, pielęgniarki koordynującej, i życzył, by dobrze służył pracownikom w ich codziennej, trudnej i odpowiedzialnej pracy.

- Proszę przyjąć wyrazy uznania za to, co Hospicjum robi dla pacjentów i ich rodzin. Państwa praca jest niezwykle trudna, ale bardzo potrzebna. Ciężko chorzy potrzebują szczególnej opieki i wsparcia. Dziękuję za to, że im je dajecie – podkreśla Jacek Latko.

- Zakup nowego laptopa stanowiłby dla Hospicjum spory wydatek. Dlatego pomoc ze strony gminy Libiąż jest nieoceniona – mówi Maria Ciupek.

Wsparcia udzieliły też inne samorządy lokalne.

Chrzanów - najnowsze informacje