piątek, 13 stycznia 2023 14:57

Za to, co zrobił w tunelu, spotkała go surowa kara. To przestroga dla innych

Autor Mirosław Haładyj
Za to, co zrobił w tunelu, spotkała go surowa kara. To przestroga dla innych

Trzy zarzuty z kodeksu wykroczeń usłyszał 35-letni kierowca samochodu marki Renault, który w środę w tunelu w Naprawie zawrócił swój pojazd, a następnie jechał pod prąd, stwarzając zagrożenie w ruchu dla innych kierowców. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a do jego konta zostanie dopisane 30 punktów karnych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w tunelu w Naprawie podjęli niezbędne czynności, których efektem było ustalenie kierowcy narażającego siebie i innych uczestników ruchu na duże niebezpieczeństwo.

Kierowca poruszając się drogą ekspresową S7, wjechał do tunelu w Naprawie i w pewnym momencie postanowił zawrócić swój pojazd. Nie przeszkadzał mu fakt, że porusza się drogą jednokierunkową i po wykonaniu manewru zawracania, jechał wprost na pojazdy, które poruszały się zgodnie z przepisami. W trakcie jazdy „pod prąd” napotkał samochód ciężarowy oraz samochód osobowy, którego kierowca zaskoczony sytuacją zjechał na pas awaryjny.

Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie ustalili, że sprawcą nieodpowiedzialnego zachowania, okazał się być 35-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który poruszał się samochodem marki Renault. Usłyszał on trzy zarzuty popełnieni trzech wykroczeń tj. zawracania w tunelu, jazdę „pod prąd” oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Kierowcy zostało również zatrzymane prawo jazdy – powiedział w rozmowie z Głosem24 asp.szt. Wojciech Copija, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej.

Materiały z tego zdarzenia trafią do sądu gdzie za takie zachowanie, grozi mu grzywna do 30 000 zł i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 3 lata.

  • Czytaj także:
[Wideo] To, co wyprawiał w tunelu na Zakopiance, po prostu nie mieści się w głowie!
Jeden z kierowców przejeżdżających przez tunel pod Luboniem postanowił zawrócić i jechać pod prąd. Do Internetu trafił film, na którym zarejestrowano wyczyny jednego z kierowców, którzy korzystali z tunelu pod Luboniem Wielkim. Tym razem nie chodziło o zrobienie sobie pamiątkowego selfie. > – Nieo…

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje