piątek, 13 sierpnia 2021 09:50

Zabierzów. 30-latka zaalarmowała, że została uprowadzona. Prawda okazała się zgoła inna…

Autor Aleksandra Tokarz
Zabierzów. 30-latka zaalarmowała, że została uprowadzona. Prawda okazała się zgoła inna…

30-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego zaalarmowała bliską osobę, że została uprowadzona. Zaniepokojony adresat wiadomości natychmiast zaalarmował służby ratunkowe. Jak się okazało, prawda była całkiem inna...

Wiadomość SMS, w które 30-latka poinformowała, że została uprowadzona, dotarła do jednej z osób, która sprawowała nad nią opiekę. Kobieta napisała, że została porwana i potrzebuje pomocy.

- Policjanci z Zabierzowa natychmiast podjęli czynności mające na celu odszukanie kobiety i sprawdzenie tej informacji. Już po kilku godzinach, stróże prawa ją odnaleźli. 30-latka, cała i zdrowa, przebywała u znajomych, z którymi wspólnie spożywała alkohol. Informacja o jej uprowadzeniu okazała się kłamstwem - relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy KWP w Krakowie.

Kobieta nie potrafiła logicznie wyjaśnić, jak doszło do tej sytuacji. - Niestety nadal zdarzają się osoby, które bezmyślnie i bezpodstawnie wzywają służby ratunkowe. Kobieta nie potrafiła logicznie wytłumaczyć, jak doszło do wysłania tej fałszywej wiadomości. Takim zachowaniem wywołała niepotrzebne czynności służb, za które odpowie przed sądem - dodaje mł. insp. Gleń.

Za to wykroczenie grozi jej kara aresztu, ograniczenia wolność lub grzywna.

Policjanci przypominają, że podobne, nieodpowiedzialne zachowania, mogą doprowadzić do tragedii - przyczynią się bowiem do nieudzielenia pomocy innej osobie, która w tym samym czasie naprawdę jej potrzebuje, a do której patrol policji nie zdoła dotrzeć.

fot. KWP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje